Príslušenstvo Recenzie

Signalizátor Flacarp F1

V priebehu sezóny 2020 sa na pultoch predajní objavili nové signalizátory FLACARP. Možno samotný názov znie novo, no výrobca je vo svete kapráriny dobre známy! Ide o českého výrobcu Tomáša Flajzara, ktorý sa po rokoch vracia do oboru, kde je jeho meno pojem. Modely, ktoré si na túto sezónu pripravil sú Flacarp F1, F2 a F3.Začnem od konca: F3 je úplný základ, s reguláciou hlasitosti, výšky tónu a citlivosti v dvoch stupňoch F2 je model totožný s F1 ale bez diaľkového príposluchu F1 je najvyššia verzia signalizátora s diaľkovým príposluchom a presne jej sa povenujeme viac v ďalších riadkoch.

Ako som už vyššie spomenul signalizátory vyvinul priamo Tomáš Flajzar, a to od výberu materiálov až po vývoj software-u a veru nikde nešetril. Telo je vyrobené z vysoko odolného materiálu ( na stránkach flacarp.com si môžete pozrieť video testu odolnosti!), celá konštrukcia je odolná voči mechanickým poškodeniam.

Vodeodolná konštrukcia najvyššej kvality

Signalizátory sú opatrené obvodovými tesneniami pre zaistenie odolnosti proti dažďu. Kladka na ktorej je uložený vlasec má kovovú osku, aby pri rýchlych otočkách nedochádzalo k zadieraniu a aby bol chod stále ľahký a plynulý.

Flacarp F1

A ako sa signalizátory Flacarp používajú v skutočnosti? Používal som ich niekoľko mesiacov a vyskúšal lov na rieke, jazere a aj vyvážku na väčšie vzdialenosti (cca 600m) a nikde ozaj nikde nesklamali. Vďaka plynulej regulácie citlivosti som vedel eliminovať falošné zábery od prúdu, či pohybov vody na veľkej priehrade. Nastavenie výšky tónu je ozaj len na vkusu človeka. Ja mám väčšinou nastavený na každý signalizátor iný tón ale tak to som ja.

Pokročilé nastavenia

Čo sa týka pokročilejších nastavení ako je zmena farieb diód, nastavenie jasu, funkcia MUTE alebo nočná pozičná LED to už musíte ísť cez tzv. funkčné tlačítko, po mojom, cez tú páčku dolu, ktorou zapínate signalizátor. Tu už tie nastavenia také jednoduché alebo povedzme intuitívne nie sú, bez návodu by ste asi len hádali čo sa ako nastavuje. No ako náhle otvoríte jednoduchý návod ide to samo, takže žiadny veľký problém to nebol.

Na príposluchu toho veľa nenastavíte, pokiaľ si spárujete signalizátory s príposluchom všetko si riadi on sám. Ak si zmeníte tón alebo farbu LED diódy tak sa automaticky zmení aj na príposluchu. Dosah sme porovnávali s konkurenčnou značkou. Tam kde už ona signál dávno stratila, my sme ešte mali čistý a silný signál. Bol som dobrých 500-600m od udíc a signál som stále mal.

Negatíva v tomto prípade budeme hľadať ťažko. Je to proste TOP produkt, ale ak mám byť úprimný dizajn sa mi zdá trošku spiatočnícky. Ja nie som dizajnér, ale snáď sa už dá vymyslieť niečo nové, neokukané po toľkých rokoch. Predsa len by som spomenul výmenu batérií. Systém uvoľnenia plastu za ktorým sú ukryté batérie mi absolútne nesadol. Ak už máte signalizátory naskrutkované na stojane, batérie nevymeníte. Trošku som bojoval aj s tvarom príposluchu, ktorý si na stolík vedľa hlavy len ťažko postavíte, ale je tam šnúrka, takže som si ho vešal kade tade po bivaku. No myslím že to sú už len detaily.

Za zmienku ešte stojí, že Flacarp F1 si viete zakúpiť v sadách 2+1, 3+1 a 4+1 ale ak si aj na začiatok kúpite sadu 2+1 tak neskôr si kľudne môžete dokúpiť samotný signalizátor a spárovať ho s Vašou sadou, lebo príposluch RFX sa dokáže spojiť až so 6 zariadeniami. Schválne som napísal zariadenia a nie signalizátor, lebo v dobe keď dokončujem túto recenziu sa na trh pomaly dostáva svetlo od FLACARP, ktoré je kompatibilné s RFX a ak mám správne info, pracuje sa aj na pohybovom senzore, ktoré by malo byť taktiež kompatibilné!

Signalizátory Flacarp F1 si môžete kúpiť v obchode Rybárske.sk.

Základné parametre signalizátora F1:
– Vyhodnotenie spätného záberu : áno
– Regulácia hlasitosti: áno
– Regulácia citlivosti: áno (rozlišovanie záberu od 1,4mm do 14cm)
– Regulácia výšky tónu: áno
– Multifarebná RGB LED signalizácia
– Možnosť nastavenia farby LED: áno
– Možnosť nastavenia jasu LED: áno
– Funkcia MUTE: áno
– Nočná pozičná LED dióda: áno
– Konektor pre pripojenie swingru: áno
– Napájanie: 2xLR03 (AAA batérie)
– Priemer vloženého prútu: od 5mm do 17mm

Základné parametre príposluchu RFX:
– Vyhodnotenie spätného záberu: áno
– Pamäťová funkcia LED: áno
– Multifarebná RGB LED signalizácia: áno
– Funkcia vybrovania: áno
– Dosah príposluchu: do 1500m !!!
– Napájanie: 2xLR03 (AAA batérie)

9.8
Náš tip

Signalizátor FLACARP F1

Ako som už v recenzii spomenul, signalizátory vyvinul priamo Tomáš Flajzar, a to od výberu materiálov až po vývoj software-u a veru nikde nešetril.

Plusy

  • Nekonečné možnosti nastavení
  • Použité materiály
  • Dosah príposluchu
  • Praktický prepravný obal
  • Dlhá životnosť batérií

Mínusy

  • Nepraktická výmena batérií
Overený tester a produktový špecialista e-shopu Rybarske.sk
Dlhoročné skúsenosti, odbornosť a poradenstvo. Špecializácia na kaprárinu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Scroll to top