• 8

  RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless 42150mAh Camo

  Pri niekoľkodňových výpravách nie je jednoduché udržať všetky elektronické zariadenia nabité. Dnes, kedy sa pomocou USB-C alebo microUSB kábla nabíjajú aj čelovky, svetlá, či iná rybárska elektronika, je powerbanka takmer nutnosťou. Práve preto sme radi, že sa nám do rúk dostala powerbanka RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless 42150mAh Camo, ktorú sme pre vás otestovali v našej ďalšej recenzii.

  Camo konštrukcia s množstvom konektorov

  Keď sme prvýkrát chytili do ruky powerbanu od RidgeMonkey, prvá vec, ktorá nás napadla, bolo to, že je dosť veľká. Najmä v porovnaní s klasickými powerbankami, ktoré kúpite v bežnom elektroobchode. Po niekoľkých použitiach sme ale prišli na to, že romery nie sú v prípade tejto powerbanky žiadny problém. Zmestí sa aj do menšej prívlačovej tašky a na úkor rozmerov prináša funkcie, ktoré v klasických powerbankách nie sú. Navyše, powerbanku na rybách nenosíte vo vrecku, ani ju nemáte stále na chrbte v batohu. Jednoducho ju na ryby donesiete s ostatnou (oveľa rozmernejšou) rybárskou výbavou, hodíte ju do bivaku alebo necháte položenú na stole a použijete ju len vtedy, keď to je nutné.

  Samotná konštrukcia powerbanky RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless 42150mAh Camo pôsobí veľmi mohutne. Je pogumovaná a voči náhodnému ošpliechaniu chránená pracne zlepenými spojmi a plastovými krytkami konektorov. Mimochodom, pomocou tejto nabíjačky môžete dobíjať aj viacero zariadení naraz. Obsahuje totiž 2 x USB 3.0, 1 x USB-C a dokonca aj 12V konektor „cigaretového zapaľovania“. Výhodou teda je, že k nej nemusíte dokupovať žiadne ďalšie káble a môžete ju používať aj s auto-príslušenstvom, ktoré už vlastníte.

  Výrobca k powerbanke priložil do balenia aj USB-C nabíjačku, ktorou ju môžete dobíjať, návod na používanie, ale aj veľmi praktické neoprénové puzdro. To powerbanku ochráni pri prenose, ale aj vtedy, keď ju nepoužívate. Puzdro je na suchý zips a okrem powerbanky do neho pohodlne ukryjete aj 1-2 káble, ktoré môžete následne použiť pri nabíjaní vašich zariadení.

  POZOR: Výrobca v návode udáva, že táto powerbanka nie je certifikovaná na odolnosť voči vode a vlhkosti. Odporúča, aby nebola používaná vo vlhkom prostredí. Ochranné prvky konektorov nezaručujú ich ochranu voči vode.

  Najväčšia výhoda je, že nemusíte používať káble

  Dizajn powerbanky je veľmi moderný, s kamuflážovým vzorom a vďaka tvaru konštrukcie sa drží táto powerbanka naozaj dobre v ruke. Čo nás ale potešilo pri testovaní úplne najviac, je podpora bezdrôtového nabíjania Qi, ktorá funguje s drvivou väčšinou zariadení, ktoré podporujú bezdrôtové nabíjanie. Skúšali sme ju s viacerými smartfónmi a nemali sme ani jeden problém. Výhodou takéhoto nabíjania je to, že v prípade, ak vám niekto volá alebo ste práve vytiahli úlovok z vody, ktorý si chcete rýchlo odfotiť, nemusíte sa trápiť s káblami. Telefón jednoducho zodvihnete z nabíjačky a môžete ho používať. Samozrejme, vaše zariadenie musí podporovať bezdrôtové nabíjanie.

  Plocha, kde je možné bezdrôtové nabíjanie používať, je vyznačená 4 gumennými rohmi. Tie nemajú len estetickú, ale aj praktickú funkciu. Držia zariadenie na mieste aj vtedy, keď je powerbanka trochu naklonená. Dôležitým prvkom konštrukcie je aj tlačidlo zapínania, ktoré sa nachádza v rohu. Hneď vedľa neho nájdete aj LED diódy, ktoré indikujú stav nabitia powerbanky RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless 42150mAh Camo. Jedno stlačenie tlačidla vypínania zapne nabíjanie klasickými USB portami. Signalizujú ho modré LED diódy, ktoré zároveň ukazujú úroveň nabitia powerbanky. Dvojitým stlačením tlačidla vypínania aktivujete bezdrôtové nabijanie, čo indikuje svietiaca zelená dióda. Po úspešnom zapnutí bezdrôtového nabíjania sa zároveň všetky ostatné diódy sfarbia nazeleno.

  Koľko nabití vydrží a ako dlho sa nabíja?

  Pri powerbankách sa používatelia zväčša pýtajú dve základné otázky – koľkokrát si pomocou nej môžem nabiť smartfón a ako dlho sa nabíja samotná powerbanka? Všetko závisí od toho, akú verziu powerbanky RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless si kúpite. My sme mali na test verziu s kapacitou 42 150 mAh. Na trhu sú však aj verzie s 26 950 mAh a 77 850 mAh. Podľa výrobcu sa samotná powerbanka má nabíjať zhruba 4 hodiny. Nám to trvalo zhruba o 30 minút dlhšie, čo ale nepokladáme za chybu. Išlo o prvé nabitie powerbanky, ktoré býva občas dlhšie. A čo sa nabíjania smartfónov týka, to závisí aj od toho, akú kapacitu batérie má vaše zariadenie. Dnes sú bežné 4000 mAh batérie v smartfónoch, ktoré tak pomocou tejto powerbanky teoreticky nabijete aj 9-10 krát.

  O niečo horšie výsledky dosahuje bezdrôtové nabíjanie, pri ktorom treba počítať s väčšou stratou energie. V tomto prípade sa môžeme rozprávať o 6-7 nabitiach smartfónu. Tak či onak, s powerbankou, ktorá má takúto kapacitu, absolútne pohodlne prežijete na rybách aj 6-7 dní. A to aj vtedy, ak pomocou nej budete nabíjať aj iné zariadenia ako smartfón. My sme ju využili na nabíjanie smartfónu a čelovky na jednej rybačke a po 3 dňoch nám stále zostávalo zhruba 75% kapacity powerbanky (3 zo 4 LED diód). Náročnejší používatelia, ktorí cez powerbanku chcú nabíjať aj tablet, GoPro, fotoaparát alebo ďalšie zariadenia, môžu počítať s výdžou na úrovni 4-5 dní. A to je pri powerbanke týchto rozmerov veľmi slušné.

  TIP: Mivardi CamoCODE Express – kreslo na rýchle rybačky

  Hodnotenie | RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless 42150mAh Camo

  Priznáme sa, že powerbanka RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless 42150mAh Camo nie je určená úplne pre všetkých. S cenovkou nad 200 EUR je vhodná najmä pre náročných rybárov, ktorí pri vode trávia viac ako 3-4 dni a chcú si nabíjať viacero zariadení každý deň. Takýchto rybárov táto powerbanka určite poteší aj ako darček a budú s ňou spokojní niekoľko rokov. Pre rybárov, čo pri vode strávia jednu noc, je ale táto powerbanka zbytočná a dôkážu ju nahradiť lacnejšou powerbankou s menšou kapacitou.

  Nami testovaná powerbanka však ponúka množstvo výhod – odolnú konštrukciu, množstvo konektorov, moderný dizajn a hlavne praktické bezdrôtové nabíjanie. Pokiaľ chodíte na týždňové výpravy, bude vám skvelým pomocníkom a nebudú vám vadiť ani väčšie rozmery či o niečo vyššia hmotnosť, ktoré sa v tom množstve vašej výbavy hravo skryjú. Celkovo sme s používaním powerbanky RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless 42150mAh Camo boli veľmi spokojní a odporúčame ju všetkým, ktorí trávia pri vode veľa času.

  Technické parametre | RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless 42150mAh Camo: 

  • rozmery: 190 x 110 x 42 mm,
  • hmotnosť: 850 gramov,
  • kapacita: 42 150 mAh (13 Ah pri 11,1V / 144 Wh),
  • nabíjanie: pomocou USB-C nabíjačky (v balení),
  • doba nabíjania: 4 hodiny,
  • konektory:
   • 1x C-Smart USB-C konektor (slúži aj na nabíjanie samotnej powerbanky), max. výstup 60W,
   • 1x 12V DC socket („cigaterové zapaľovanie“), max. výstup 156W,
   • 2 x USB-A DC, max. výstup 5V pri 3A (15W), pri súbežnom používaní max. kumulatívny výstup 4,8A),
  • podpora bezdrôtového nabíjania Qi Charge (10W).
 • 8,5

  MIVARDI CamoCODE Express 6 – šikovné 6-nohé lehátko

  Po novom rybárskom kresle MIVARDI CamoCODE Express sme si pre vás pripravili aj recenziu lehátka s (takmer) rovnakým názvom. Ide taktiež o novinku z dielne MIVARDI, ktorá prináša moderný dizajn a expresné možnosti skladania a rozkladania. O kvalitách lehátka MIVARDI CamoCODE Express 6 si môžete prečítať viac na nasledujúcich riadkoch.

  Konštrukcia | MIVARDI CamoCODE Express 6

  MIVARDI nie je vo výrobe lehátok a kresiel žiadnym nováčikom. Pochopíte to v momente, keď lehátko CamoCODE Express 6 po prvýkrát vyberiete z obalu. Prekvapí vás najmä jeho hmotnosť, ktorú je možné porovnávať s mohutnejšími rybárskymi kreslami. Lehátko váži 8,5 kg, vďaka čomu sa s ním dobre manipuluje aj sa pomerne jednoducho prenáša. Aj napriek tejto hmotnosti máte ale z lehátka CamoCODE Express 6 už na prvý pohľad dobrý dojem. Použité materiály sú kvalitné a dizajn lehátka naozaj moderný – pomáha tomu najmä maskáčový vzor príznačný pre CamoCODE produkty od MIVARDI.

  MIVARDI CamoCODE Express 6

  Základom konštrukcie sú pevné kovové profily a 6 nôh s výkyvnými pätkami, ktoré sa dokonale dokážu prispôsobiť terénu. Výhodou je naozaj expresné postavenie lehátka, ktoré vám zaberie možno minútu. Stačí ho postaviť na štvoricu hlavných nôh v strednej časti a postupne vyklopiť spodnú a hornú časť lehátka. Tie sú podporované samostatnými nohami, ktoré sú rovnako teleskopické a majú pätky proti zaboreniu. Výhodou teleskopických nôh tohto lehátka je jednoduchosť ich nastavenia – stačí stlačiť poistku a nohy sa samé vysunú na dĺžku, ktorú potrebujete. Výhodou je aj možnosť vysunúť nohu pod hlavovou časťou, aby ste pri spánku mali hlavu trochu vyššie nad telom.

  Rovnako jednoducho, ako sa toto lehátko rozkladá, sa aj skladá. Šikovnejší rybári majú lehátko poskladané rovnako do minúty. Pri preprave oceníte integrovaný bezpečnostný popruh na bočnej strane lehátka, ktorým môžete lehátko zabezpečiť proti náhodnému otvoreniu. Výrobca síce do balenia lehátka MIVARDI CamoCODE Express 6 nepribalil prepravný obal, no ten si môžete k lehátku dokúpiť.

  Pohodlný matrac pre pokojný spánok

  Jednou z najväčších výhod tohto lehátka je jeho matrac. Ten je, na rozdiel od niektorých iných lehátok, pripevnený ku konštrukcii lanom po celom obvode. Okrem toho je uchytenie matracu vymyslené tak, že sa časom lano uvolňuje len minimálne, a tak ho stačí dotiahnuť raz za rok. Výsledkom tohto kroku je, že sa na lehátku MIVARDI CamoCODE Express 6 leží veľmi pohodlne a rovnako dobre sa na ňom aj vyspíte. S nosnosťou 120 kilogramov zvládne noc na tomto lehátku aj poriadny rybár a nemusí sa báť, že by ho lehátko neunieslo. Bonusom je mäkký materiál samotného lehátka, ako aj mierne vyvýšený „vankúš“ pod hlavou.

  TIP: Mivardi CamoCODE Express – kreslo na rýchle rybačky

  Pokiaľ na rybačke používate spacák s integrovanými putkami pre uchytenie k lehátku, môžete ho pokojne použiť aj pri lehátku CamoCODE Express 6. To má totiž štandardizované rozmery 220 × 74 cm. Rovnako ako pri iných lehátkach, aj v tomto prípade môžete využiť priestor pod lehátkom na uloženie vecí. Výšku lehátka je možné regulovať vďaka teleskopickým nohám na 40 – 53 cm. Výhodou tohto modelu lehátka sú aj dištančné spojky, ktoré umožňujú lehátko poskladať aj s nasunutým spacákom. Príprava vášho spania na rybách tak môže vďaka tomu byť ešte o čosi rýchlejšia.

  HODNOTENIE | MIVARDI CamoCODE Express 6

  Testovanie lehátka MIVARDI CamoCODE Express 6 sme si patrične užili. Musíme sa priznať – voči 6-nohým lekátkam sme boli pred testovaním trochu skeptickí. Lehátko od MIVARDI nám ale dokázalo, že na kratšie výpravy je priam stvorené a nikoľkodňovú rybačku zvládne ľavou zadnou. Pridanú hodnotu má aj pre tých, čo sa radi počas rybačky presúvajú z miesta na miesto. Lehátko je možné zložiť aj so spacákom v priebehu chvíľky a presunúť ho bezproblémovo na iné stanovisko.

  V neposlednom rade je výhodou aj cena. Tá sa aktuálne pohybuje jemne nad hranicou 115 EUR, čo je v porovnaní s parametrami lehátka výborná kúpa. Navyše, tí, čo si potrpia na výbavu jednej značky, si vedia k lehátku dokúpiť kreslo, batoh, obaly na prúty, či ďalšie doplnky zo série CamoCODE. Za nás teda nemáme kreslu MIVARDI CamoCODE Express 6 čo vytknúť a splnilo všetky naše predstavy o tom, čo má ponúkať 6-nohé lehátko na rýchle rybačky.

  Lehátko MIVARDI CamoCode Express 6 si môžete kúpiť v obchode Rybárske.sk.

 • 8,5

  Mivardi CamoCODE Express – kreslo na rýchle rybačky

  Mivardi prináša na náš trh nové kreslo – Mivardi CamoCODE Express. Ako už z jeho názvu vyplýva, ide o kreslo s „expresným“ skladaním, ktoré je určené najmä na rýchle rybačky. To však nie je všetko. Dizajn kresla je ladený do kamufláže CamoCODE, v ktorej si dnes viete kúpiť aj lehátko a ďalšie doplnky výbavy od MIVARDI. Ak ste fanúšikom tejto značky, viete si tak vyskladať takmer celú výbavu v tomto podarenom maskláčovom vzore.

  Konštrukcia Mivardi CamoCODE Express – podstatná je rýchlosť a rozmery

  Kreslo Mivardi CamoCODE Express nie je určené na rýchle rybačky len tak náhodou. Ponúka možnosť naozaj expresného zloženia pomocou pár pohybov do niekoľkých sekúnd. Okrem toho má kreslo aj veľmi spratné rozmery a nízku hmotnosť len 5 kg. V porovnaní s inými kreslami to je aj o 2-3 kg menej. Niekto by si mohol myslieť, že sa to odrazí na kvalite spracovania, no naopak – z kvality tohto kresla sme boli príjemne prekvapení. Aj keď má svoje „muchy“.

  Mivardi CamoCode Express

  Jednou z nich je napríklad chýbajúce polstrovanie lakťových opierok. Pri rýchlej rybačke na pár hodín vám nebude polstrovanie chýbať, no na niekoľkodňovej výprave už to môže byť menej príjemné. Na druhú stranu majú poplastované lakťové opierky výhodu – rýchlo ich umyjete, ak sa zamažú. Sedacia časť aj operadlo chrbta sú polstrované pohodlne, tu kreslu Mivardi CamoCODE Express nemôžeme nič vyčítať. Sedí sa na ňom pohodlne, no posed je trošku nižší ako pri väčších kreslách. Nevidíme v tom ale problém. Aj vďaka tomu má konštukcia menšie rozmery, pričom si zachovala nosnosť až 120 kg!

  TIP: Sonik SK-Tek Sunchair – kreslo pre náročných

  Menším nedostatkom kresla je pevný posed bez možnosti zmeny uhlu chrbtovej časti. Uhol je však príjemný a na kresle sme dokázali sedieť niekoľko hodín bez toho, aby nás začal bolieť chrbát alebo by nám to bolo nepríjemné. Sklon samotného kresla sa dá ešte regulovať teleskopickými nohami, ktoré prinášajú praktický systém vysúvania. Výšku je možné nastaviť na všetkých 4 nohách. Už samozrejmosťou sú široké plastové „všestranové“ pätky, vďaka ktorým sa nezaboríte do mäkšej zeme.

  Šikovné kreslo na rybačky aj stanovanie

  Vďaka tomu, že má Mivardi CamoCODE Express malé transportné rozmery a nižšiu hmotnosť, je ideálne na to, aby ste ho vozili celý čas v kufri auta a použili ho vtedy, keď to je potrebné. Ide o šikovné kreslo na rybačku, ale aj stanovačku – pokojne sa vôjde aj do menšieho bivaku, brolly-čka alebo väčšieho turistického stanu. Ak ste ale rybár s poriadnou postavou (110 kg+), choďte si kreslo pred kúpou najprv vyskúšať. Rozmer sedacej časti je totižto 48 x 48 cm a poriadni chlapi by sa v tomto kresle mohli cítiť stiesnenejšie. Výhodou je trochu ohnutá predná časť sedacej časti, ktorá eliminuje to, aby vás kreslo tlačilo pri sedení do spodnej časti stehien.

  Kreslo Mivardi CamoCODE Express sa nám aj napriek svojim nedostatkom veľmi páči a vieme si ho predstaviť ako ideálnu stoličku pri niekoľkohodinovom feedrovaní, ako komfortné sedenie pre vašu polovičku alebo ako univerzálne kreslo, ktoré môžete využívať nielen na rybách. Má naozaj perfektný systém skladania a rozkladania, vďaka ktorému kreslo postavíte za 5 sekúnd a v neposlednom rade ponúka aj moderný dizajn v CamoCODE kamufláži. Celkovo pri kresle Mivardi CamoCODE Express prevyšujú jeho výhody tých pár nedostatkov, ktoré má a my vám jeho kúpu môžeme jednoznačne odporučiť.

  Kreslo Mivardi CamoCode Express si môžete kúpiť v obchode Rybárske.sk.

RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless 42150mAh Camo

Pri niekoľkodňových výpravách nie je jednoduché udržať všetky elektronické zariadenia nabité. Dnes, kedy sa pomocou USB-C alebo microUSB kábla nabíjajú aj čelovky, svetlá, či iná rybárska elektronika, je powerbanka takmer nutnosťou. Práve preto sme radi, že sa nám do rúk dostala powerbanka RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless 42150mAh Camo, ktorú sme pre vás otestovali v našej ďalšej recenzii.

Camo konštrukcia s množstvom konektorov

Keď sme prvýkrát chytili do ruky powerbanu od RidgeMonkey, prvá vec, ktorá nás napadla, bolo to, že je dosť veľká. Najmä v porovnaní s klasickými powerbankami, ktoré kúpite v bežnom elektroobchode. Po niekoľkých použitiach sme ale prišli na to, že romery nie sú v prípade tejto powerbanky žiadny problém. Zmestí sa aj do menšej prívlačovej tašky a na úkor rozmerov prináša funkcie, ktoré v klasických powerbankách nie sú. Navyše, powerbanku na rybách nenosíte vo vrecku, ani ju nemáte stále na chrbte v batohu. Jednoducho ju na ryby donesiete s ostatnou (oveľa rozmernejšou) rybárskou výbavou, hodíte ju do bivaku alebo necháte položenú na stole a použijete ju len vtedy, keď to je nutné.

Samotná konštrukcia powerbanky RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless 42150mAh Camo pôsobí veľmi mohutne. Je pogumovaná a voči náhodnému ošpliechaniu chránená pracne zlepenými spojmi a plastovými krytkami konektorov. Mimochodom, pomocou tejto nabíjačky môžete dobíjať aj viacero zariadení naraz. Obsahuje totiž 2 x USB 3.0, 1 x USB-C a dokonca aj 12V konektor „cigaretového zapaľovania“. Výhodou teda je, že k nej nemusíte dokupovať žiadne ďalšie káble a môžete ju používať aj s auto-príslušenstvom, ktoré už vlastníte.

Výrobca k powerbanke priložil do balenia aj USB-C nabíjačku, ktorou ju môžete dobíjať, návod na používanie, ale aj veľmi praktické neoprénové puzdro. To powerbanku ochráni pri prenose, ale aj vtedy, keď ju nepoužívate. Puzdro je na suchý zips a okrem powerbanky do neho pohodlne ukryjete aj 1-2 káble, ktoré môžete následne použiť pri nabíjaní vašich zariadení.

POZOR: Výrobca v návode udáva, že táto powerbanka nie je certifikovaná na odolnosť voči vode a vlhkosti. Odporúča, aby nebola používaná vo vlhkom prostredí. Ochranné prvky konektorov nezaručujú ich ochranu voči vode.

Najväčšia výhoda je, že nemusíte používať káble

Dizajn powerbanky je veľmi moderný, s kamuflážovým vzorom a vďaka tvaru konštrukcie sa drží táto powerbanka naozaj dobre v ruke. Čo nás ale potešilo pri testovaní úplne najviac, je podpora bezdrôtového nabíjania Qi, ktorá funguje s drvivou väčšinou zariadení, ktoré podporujú bezdrôtové nabíjanie. Skúšali sme ju s viacerými smartfónmi a nemali sme ani jeden problém. Výhodou takéhoto nabíjania je to, že v prípade, ak vám niekto volá alebo ste práve vytiahli úlovok z vody, ktorý si chcete rýchlo odfotiť, nemusíte sa trápiť s káblami. Telefón jednoducho zodvihnete z nabíjačky a môžete ho používať. Samozrejme, vaše zariadenie musí podporovať bezdrôtové nabíjanie.

Plocha, kde je možné bezdrôtové nabíjanie používať, je vyznačená 4 gumennými rohmi. Tie nemajú len estetickú, ale aj praktickú funkciu. Držia zariadenie na mieste aj vtedy, keď je powerbanka trochu naklonená. Dôležitým prvkom konštrukcie je aj tlačidlo zapínania, ktoré sa nachádza v rohu. Hneď vedľa neho nájdete aj LED diódy, ktoré indikujú stav nabitia powerbanky RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless 42150mAh Camo. Jedno stlačenie tlačidla vypínania zapne nabíjanie klasickými USB portami. Signalizujú ho modré LED diódy, ktoré zároveň ukazujú úroveň nabitia powerbanky. Dvojitým stlačením tlačidla vypínania aktivujete bezdrôtové nabijanie, čo indikuje svietiaca zelená dióda. Po úspešnom zapnutí bezdrôtového nabíjania sa zároveň všetky ostatné diódy sfarbia nazeleno.

Koľko nabití vydrží a ako dlho sa nabíja?

Pri powerbankách sa používatelia zväčša pýtajú dve základné otázky – koľkokrát si pomocou nej môžem nabiť smartfón a ako dlho sa nabíja samotná powerbanka? Všetko závisí od toho, akú verziu powerbanky RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless si kúpite. My sme mali na test verziu s kapacitou 42 150 mAh. Na trhu sú však aj verzie s 26 950 mAh a 77 850 mAh. Podľa výrobcu sa samotná powerbanka má nabíjať zhruba 4 hodiny. Nám to trvalo zhruba o 30 minút dlhšie, čo ale nepokladáme za chybu. Išlo o prvé nabitie powerbanky, ktoré býva občas dlhšie. A čo sa nabíjania smartfónov týka, to závisí aj od toho, akú kapacitu batérie má vaše zariadenie. Dnes sú bežné 4000 mAh batérie v smartfónoch, ktoré tak pomocou tejto powerbanky teoreticky nabijete aj 9-10 krát.

O niečo horšie výsledky dosahuje bezdrôtové nabíjanie, pri ktorom treba počítať s väčšou stratou energie. V tomto prípade sa môžeme rozprávať o 6-7 nabitiach smartfónu. Tak či onak, s powerbankou, ktorá má takúto kapacitu, absolútne pohodlne prežijete na rybách aj 6-7 dní. A to aj vtedy, ak pomocou nej budete nabíjať aj iné zariadenia ako smartfón. My sme ju využili na nabíjanie smartfónu a čelovky na jednej rybačke a po 3 dňoch nám stále zostávalo zhruba 75% kapacity powerbanky (3 zo 4 LED diód). Náročnejší používatelia, ktorí cez powerbanku chcú nabíjať aj tablet, GoPro, fotoaparát alebo ďalšie zariadenia, môžu počítať s výdžou na úrovni 4-5 dní. A to je pri powerbanke týchto rozmerov veľmi slušné.

TIP: Mivardi CamoCODE Express – kreslo na rýchle rybačky

Hodnotenie | RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless 42150mAh Camo

Priznáme sa, že powerbanka RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless 42150mAh Camo nie je určená úplne pre všetkých. S cenovkou nad 200 EUR je vhodná najmä pre náročných rybárov, ktorí pri vode trávia viac ako 3-4 dni a chcú si nabíjať viacero zariadení každý deň. Takýchto rybárov táto powerbanka určite poteší aj ako darček a budú s ňou spokojní niekoľko rokov. Pre rybárov, čo pri vode strávia jednu noc, je ale táto powerbanka zbytočná a dôkážu ju nahradiť lacnejšou powerbankou s menšou kapacitou.

Nami testovaná powerbanka však ponúka množstvo výhod – odolnú konštrukciu, množstvo konektorov, moderný dizajn a hlavne praktické bezdrôtové nabíjanie. Pokiaľ chodíte na týždňové výpravy, bude vám skvelým pomocníkom a nebudú vám vadiť ani väčšie rozmery či o niečo vyššia hmotnosť, ktoré sa v tom množstve vašej výbavy hravo skryjú. Celkovo sme s používaním powerbanky RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless 42150mAh Camo boli veľmi spokojní a odporúčame ju všetkým, ktorí trávia pri vode veľa času.

Technické parametre | RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless 42150mAh Camo: 

 • rozmery: 190 x 110 x 42 mm,
 • hmotnosť: 850 gramov,
 • kapacita: 42 150 mAh (13 Ah pri 11,1V / 144 Wh),
 • nabíjanie: pomocou USB-C nabíjačky (v balení),
 • doba nabíjania: 4 hodiny,
 • konektory:
  • 1x C-Smart USB-C konektor (slúži aj na nabíjanie samotnej powerbanky), max. výstup 60W,
  • 1x 12V DC socket („cigaterové zapaľovanie“), max. výstup 156W,
  • 2 x USB-A DC, max. výstup 5V pri 3A (15W), pri súbežnom používaní max. kumulatívny výstup 4,8A),
 • podpora bezdrôtového nabíjania Qi Charge (10W).

MIVARDI CamoCODE Express 6 – šikovné 6-nohé lehátko

Po novom rybárskom kresle MIVARDI CamoCODE Express sme si pre vás pripravili aj recenziu lehátka s (takmer) rovnakým názvom. Ide taktiež o novinku z dielne MIVARDI, ktorá prináša moderný dizajn a expresné možnosti skladania a rozkladania. O kvalitách lehátka MIVARDI CamoCODE Express 6 si môžete prečítať viac na nasledujúcich riadkoch.

Konštrukcia | MIVARDI CamoCODE Express 6

MIVARDI nie je vo výrobe lehátok a kresiel žiadnym nováčikom. Pochopíte to v momente, keď lehátko CamoCODE Express 6 po prvýkrát vyberiete z obalu. Prekvapí vás najmä jeho hmotnosť, ktorú je možné porovnávať s mohutnejšími rybárskymi kreslami. Lehátko váži 8,5 kg, vďaka čomu sa s ním dobre manipuluje aj sa pomerne jednoducho prenáša. Aj napriek tejto hmotnosti máte ale z lehátka CamoCODE Express 6 už na prvý pohľad dobrý dojem. Použité materiály sú kvalitné a dizajn lehátka naozaj moderný – pomáha tomu najmä maskáčový vzor príznačný pre CamoCODE produkty od MIVARDI.

MIVARDI CamoCODE Express 6

Základom konštrukcie sú pevné kovové profily a 6 nôh s výkyvnými pätkami, ktoré sa dokonale dokážu prispôsobiť terénu. Výhodou je naozaj expresné postavenie lehátka, ktoré vám zaberie možno minútu. Stačí ho postaviť na štvoricu hlavných nôh v strednej časti a postupne vyklopiť spodnú a hornú časť lehátka. Tie sú podporované samostatnými nohami, ktoré sú rovnako teleskopické a majú pätky proti zaboreniu. Výhodou teleskopických nôh tohto lehátka je jednoduchosť ich nastavenia – stačí stlačiť poistku a nohy sa samé vysunú na dĺžku, ktorú potrebujete. Výhodou je aj možnosť vysunúť nohu pod hlavovou časťou, aby ste pri spánku mali hlavu trochu vyššie nad telom.

Rovnako jednoducho, ako sa toto lehátko rozkladá, sa aj skladá. Šikovnejší rybári majú lehátko poskladané rovnako do minúty. Pri preprave oceníte integrovaný bezpečnostný popruh na bočnej strane lehátka, ktorým môžete lehátko zabezpečiť proti náhodnému otvoreniu. Výrobca síce do balenia lehátka MIVARDI CamoCODE Express 6 nepribalil prepravný obal, no ten si môžete k lehátku dokúpiť.

Pohodlný matrac pre pokojný spánok

Jednou z najväčších výhod tohto lehátka je jeho matrac. Ten je, na rozdiel od niektorých iných lehátok, pripevnený ku konštrukcii lanom po celom obvode. Okrem toho je uchytenie matracu vymyslené tak, že sa časom lano uvolňuje len minimálne, a tak ho stačí dotiahnuť raz za rok. Výsledkom tohto kroku je, že sa na lehátku MIVARDI CamoCODE Express 6 leží veľmi pohodlne a rovnako dobre sa na ňom aj vyspíte. S nosnosťou 120 kilogramov zvládne noc na tomto lehátku aj poriadny rybár a nemusí sa báť, že by ho lehátko neunieslo. Bonusom je mäkký materiál samotného lehátka, ako aj mierne vyvýšený „vankúš“ pod hlavou.

TIP: Mivardi CamoCODE Express – kreslo na rýchle rybačky

Pokiaľ na rybačke používate spacák s integrovanými putkami pre uchytenie k lehátku, môžete ho pokojne použiť aj pri lehátku CamoCODE Express 6. To má totiž štandardizované rozmery 220 × 74 cm. Rovnako ako pri iných lehátkach, aj v tomto prípade môžete využiť priestor pod lehátkom na uloženie vecí. Výšku lehátka je možné regulovať vďaka teleskopickým nohám na 40 – 53 cm. Výhodou tohto modelu lehátka sú aj dištančné spojky, ktoré umožňujú lehátko poskladať aj s nasunutým spacákom. Príprava vášho spania na rybách tak môže vďaka tomu byť ešte o čosi rýchlejšia.

HODNOTENIE | MIVARDI CamoCODE Express 6

Testovanie lehátka MIVARDI CamoCODE Express 6 sme si patrične užili. Musíme sa priznať – voči 6-nohým lekátkam sme boli pred testovaním trochu skeptickí. Lehátko od MIVARDI nám ale dokázalo, že na kratšie výpravy je priam stvorené a nikoľkodňovú rybačku zvládne ľavou zadnou. Pridanú hodnotu má aj pre tých, čo sa radi počas rybačky presúvajú z miesta na miesto. Lehátko je možné zložiť aj so spacákom v priebehu chvíľky a presunúť ho bezproblémovo na iné stanovisko.

V neposlednom rade je výhodou aj cena. Tá sa aktuálne pohybuje jemne nad hranicou 115 EUR, čo je v porovnaní s parametrami lehátka výborná kúpa. Navyše, tí, čo si potrpia na výbavu jednej značky, si vedia k lehátku dokúpiť kreslo, batoh, obaly na prúty, či ďalšie doplnky zo série CamoCODE. Za nás teda nemáme kreslu MIVARDI CamoCODE Express 6 čo vytknúť a splnilo všetky naše predstavy o tom, čo má ponúkať 6-nohé lehátko na rýchle rybačky.

Lehátko MIVARDI CamoCode Express 6 si môžete kúpiť v obchode Rybárske.sk.

Mivardi CamoCODE Express – kreslo na rýchle rybačky

Mivardi prináša na náš trh nové kreslo – Mivardi CamoCODE Express. Ako už z jeho názvu vyplýva, ide o kreslo s „expresným“ skladaním, ktoré je určené najmä na rýchle rybačky. To však nie je všetko. Dizajn kresla je ladený do kamufláže CamoCODE, v ktorej si dnes viete kúpiť aj lehátko a ďalšie doplnky výbavy od MIVARDI. Ak ste fanúšikom tejto značky, viete si tak vyskladať takmer celú výbavu v tomto podarenom maskláčovom vzore.

Konštrukcia Mivardi CamoCODE Express – podstatná je rýchlosť a rozmery

Kreslo Mivardi CamoCODE Express nie je určené na rýchle rybačky len tak náhodou. Ponúka možnosť naozaj expresného zloženia pomocou pár pohybov do niekoľkých sekúnd. Okrem toho má kreslo aj veľmi spratné rozmery a nízku hmotnosť len 5 kg. V porovnaní s inými kreslami to je aj o 2-3 kg menej. Niekto by si mohol myslieť, že sa to odrazí na kvalite spracovania, no naopak – z kvality tohto kresla sme boli príjemne prekvapení. Aj keď má svoje „muchy“.

Mivardi CamoCode Express

Jednou z nich je napríklad chýbajúce polstrovanie lakťových opierok. Pri rýchlej rybačke na pár hodín vám nebude polstrovanie chýbať, no na niekoľkodňovej výprave už to môže byť menej príjemné. Na druhú stranu majú poplastované lakťové opierky výhodu – rýchlo ich umyjete, ak sa zamažú. Sedacia časť aj operadlo chrbta sú polstrované pohodlne, tu kreslu Mivardi CamoCODE Express nemôžeme nič vyčítať. Sedí sa na ňom pohodlne, no posed je trošku nižší ako pri väčších kreslách. Nevidíme v tom ale problém. Aj vďaka tomu má konštukcia menšie rozmery, pričom si zachovala nosnosť až 120 kg!

TIP: Sonik SK-Tek Sunchair – kreslo pre náročných

Menším nedostatkom kresla je pevný posed bez možnosti zmeny uhlu chrbtovej časti. Uhol je však príjemný a na kresle sme dokázali sedieť niekoľko hodín bez toho, aby nás začal bolieť chrbát alebo by nám to bolo nepríjemné. Sklon samotného kresla sa dá ešte regulovať teleskopickými nohami, ktoré prinášajú praktický systém vysúvania. Výšku je možné nastaviť na všetkých 4 nohách. Už samozrejmosťou sú široké plastové „všestranové“ pätky, vďaka ktorým sa nezaboríte do mäkšej zeme.

Šikovné kreslo na rybačky aj stanovanie

Vďaka tomu, že má Mivardi CamoCODE Express malé transportné rozmery a nižšiu hmotnosť, je ideálne na to, aby ste ho vozili celý čas v kufri auta a použili ho vtedy, keď to je potrebné. Ide o šikovné kreslo na rybačku, ale aj stanovačku – pokojne sa vôjde aj do menšieho bivaku, brolly-čka alebo väčšieho turistického stanu. Ak ste ale rybár s poriadnou postavou (110 kg+), choďte si kreslo pred kúpou najprv vyskúšať. Rozmer sedacej časti je totižto 48 x 48 cm a poriadni chlapi by sa v tomto kresle mohli cítiť stiesnenejšie. Výhodou je trochu ohnutá predná časť sedacej časti, ktorá eliminuje to, aby vás kreslo tlačilo pri sedení do spodnej časti stehien.

Kreslo Mivardi CamoCODE Express sa nám aj napriek svojim nedostatkom veľmi páči a vieme si ho predstaviť ako ideálnu stoličku pri niekoľkohodinovom feedrovaní, ako komfortné sedenie pre vašu polovičku alebo ako univerzálne kreslo, ktoré môžete využívať nielen na rybách. Má naozaj perfektný systém skladania a rozkladania, vďaka ktorému kreslo postavíte za 5 sekúnd a v neposlednom rade ponúka aj moderný dizajn v CamoCODE kamufláži. Celkovo pri kresle Mivardi CamoCODE Express prevyšujú jeho výhody tých pár nedostatkov, ktoré má a my vám jeho kúpu môžeme jednoznačne odporučiť.

Kreslo Mivardi CamoCode Express si môžete kúpiť v obchode Rybárske.sk.

Kreslo Prologic Avenger (používateľská recenzia)

Medzi veľkým množstvom kresiel je ťažké vybrať to, ktoré bude pre vás naj. Ja som mal tiež túto dilemu a rozhodol som pre Prologic Avenger.

Pridať používateľskú recenziu

Pridaj aj ty vlastnú rybársku recenziu na niektorý z rybárskych produktov, ktoré vlastníš! Pomôžeš tak ostatným rybárom pri výbere výbavy.

FOX R-Series Camo Sleep System – lehátko so spacákom

Ak plánujete niekoľkodňovú výpravu a ešte vo svoje rybárskej výbave nemáte lehátko a spacák, prípadne sú už hodné výmeny, je na čase to zmeniť. Lehátko so spacákom FOX R-Series Camo Sleep System je ideálnou kombináciou pre fanúšikov značky FOX a všetkých rybárov, ktorí sú ochotní zaplatiť za kvalitu a perfektné vyhotovenie lehátka s integrovaným spacákom, ktoré sa dajú používať spoločne, ale aj samostatne. My sme ich pre vás samozrejme otestovali.

FOX R-Series Camo Sleep System

Má takáto kombinácia lehátka a spacáku zmysel? | FOX R-Series Camo Sleep System

FOX R-Series Camo Sleep System nie je žiadny test výrobcu ako spojiť spacák s lehátkom. FOX má vo výrobe lehátok aj spacákov bohaté skúsenosti a celý sleeping systém vychádza z už odskúšaných a časom preverných produktov. Konkrétne je tento produkt inšpirovaný populárnym lehátkom R2 CAMO Bedchair, z ktorého FOX vybral to najlepšie a použil to pri tvorbe sleeping systému.

Základom FOX R-Series Camo Sleep System je samozrejme lehátko, konkrétne 6-nohá verzia, ktorú dopĺňa perfektný 4-sezónny spacák vo FOX Camo vzore. Poviete si – na čo si budem kupovať lehátko s integrovaným spacákom, keď si ich môžem kúpiť samostatne? Kombinácia lehátka a spacáku od FOX však prináša viacero výhod, ktoré vás presvedčia, že táto kúpa má zmysel. Spacák je totižto perfektne prispôsobený lehátku, pripína sa naň špeciálnou sadou zipsov a celkovo spolu tvoria naozaj veľmi pohodlný systém na spanie v akýchkoľvek podmienkach.

Navyše, vďaka integrovanému popruhu viete lehátko aj so spacákom zbaliť niekoľkými ťahmi možno za 30 sekúnd. Nemusíte ich tak baliť a skladovať samostatne, čo je obrovskou výhodou pre ľudí žijúcich v byte alebo pre rybárov, ktorým sa jednoducho nechce po rybačke všetko spätne skladať do samostatných tašiek. Lehátko aj so spacákom majú pritom po zložení veľmi podobné rozmery ako samostatne zložené lehátko, takže táto kombinácia výrazne šetrí miestom u vás doma.

Konštrukcia a vychytávky

Samotné lehátko má okrem už spomínaných 6 nôh aj premakané spracovanie kĺbov a spojov. Jeho rozloženie trvá len niekoľko sekúnd a po rozložení je lehátko extrémne pevné a komfortné. Spodná časť lehátka (určená pre nohy) je k rámu pripevnená gumolanom po obvode, zatiaľ čo drieková a chrbtová časť sú vystužené aj v strede (čo je pevnejšie a komfortnejšie – takéto vystuženie ponúkajú len drahšie lehátka). Už po prvom ľahnutí si na lehátko pochopíte, že FOX si jeho výrobu naozaj odmakal. Lehátko je naozaj veľmi komfortné, a to aj vďaka fleecu na povrchu a polstrovanej časti hlavy, ktorú môžete použiť ako vankúš.

Nohy majú pätky proti zapadnutiu do blata. Sú vyrobené z plastu a vďaka všesmerovému kĺbu a systému teleskopických nôh viete lehátko postaviť stabilne na akomkoľvek mieste a teréne (teleskopické nohy sa dajú posúvať medzi 30-40 cm dĺžky). Páči sa nám aj systém sklápania nožnej časti, ktorám sa k rámu prichytí do plastového U-čka. Vďaka tomu perfektne lehátko drží pokope aj keď ho prenášate už rozložené. Pre FOX R-Series Camo Sleep System je špecifický zips (konkrétne dva zipsy) po obvode lehátka. Pomocou nich k lehátku pripevníte samotný spacák. Zipsy sú odolné a určite toho znesú viac než dosť, o to sa netreba báť.

TIP: Prečítajte si recenziu – Sonik SK-Tek Sunchair – kreslo pre náročných

Po prizipsovaní spacáku k lehátku máte k dispozícii perfektné kombo na spanie. Spacák drží vďaka mohutným zipsom na mieste ako prišitý a zvládne aj náročné nočné „prehadzovanie sa“. Spacák je vybavený taktiež kvalitnými zipsami, aj plastovými karabinkami, ktorými zaistíte, že sa počas spánku samovoľne nerozopne. Výhodou sú aj zipsy, ktoré sa dajú takmer po celom obvode spacáku odzipsovať. Vy tak môžete jednoducho zo spacáku vyjsť alebo aj do neho vôjsť bez toho, aby ste sa do neho súkali zvrchu. Predsalen, keď je spacák prizipsovaný k lehátku, to súkanie sa zvrchu nie je úplne ideálna cesta.

Záverečné hodnotenie | FOX R-Series Camo Sleep System

Priznáme sa – keď sme prvýkrát videli FOX R-Series Camo Sleep System, povedali sme si, že to predsa musí byť to isté ako akékoľvek iné lehátko a samostatný spacák. Veď tam nemôže byť až tak veľa rozdielov. No tie rozdiely tam naozaj sú. Samotné lehátko je extrémne pohodlné, jednoducho sa rozkladá a je vyrobené z materiálov, ktoré vám vydržia naozaj roky. A výhoda spacáku prizipsovaného priamo k lehátku nie je len v menších rozmeroch pri skladovaní. Spacák sa počas noci nehýbe, aj keď sa často otáčate z boka na bok, perfektne drží na svojom mieste a pritom je ešte aj veľmi pohodlný.

Za obrovskú výhodu pokladáme aj to, že lehátko so spacákom môžete mať rozbalené a pripravené na spanie za 30 sekúnd a nemusíte tak touto „menej podstatnou“ činnosťou na rybách strácať čas. Rovnako pri balení máte lehátko aj so spacákom do minúty poskladané a naložené v aute, čo je naozaj luxus. A pri značke FOX sa ani nemusíme rozprávať o kvalite použitých materiálov. Je to jednoducho paráda a každý náročný rybár si po kúpe FOX R-Series Camo Sleep System bude určite pochvaľovať.

Vlastnosti FOX R-Series Camo Sleep System: 

 • integrovaný systém lehátka so spacákom,
 • spojenie pomocou 2 mohutných zipsov po celom obvode lehátka,
 • celková hmotnosť lehátka so spacákom – 16,1 kg,
 • rozmery: 212 x 98 cm,
 • nosnosť 150 kg,
 • lehátko:
  • 6 nôh so širokou pätkou,
  • teleskopické nohy, ktoré je možné nastaviť jednoducho na výšku 30-40 cm,
  • fleecový povrch, polstrovanie vo vankúšovej časti,
  • kvalitná konštrukcia a mechanizmy, ktoré vydržia roky používania,
 • spacák:
  • 4-season spacák pre celoročné použitie,
  • povrchový materiál: 100% polyester (voduodpudivý),
  • výplň: 100% polyuretan,
  • minimálna teplota použitia -10°C,
  • kvalitné zipsy po celom obvode,
  • FOX Camo vzor.

FOX R-Series Camo Sleep System si môžete kúpiť v obchode RybárskePotrebyRyba.sk.

What’s Popular

RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless 42150mAh Camo

Pri niekoľkodňových výpravách nie je jednoduché udržať všetky elektronické zariadenia nabité. Dnes, kedy sa pomocou USB-C alebo microUSB kábla nabíjajú aj čelovky, svetlá, či iná rybárska elektronika, je powerbanka takmer nutnosťou. Práve preto sme radi, že sa nám do rúk dostala powerbanka RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless 42150mAh Camo, ktorú sme pre vás otestovali v našej ďalšej recenzii.

Camo konštrukcia s množstvom konektorov

Keď sme prvýkrát chytili do ruky powerbanu od RidgeMonkey, prvá vec, ktorá nás napadla, bolo to, že je dosť veľká. Najmä v porovnaní s klasickými powerbankami, ktoré kúpite v bežnom elektroobchode. Po niekoľkých použitiach sme ale prišli na to, že romery nie sú v prípade tejto powerbanky žiadny problém. Zmestí sa aj do menšej prívlačovej tašky a na úkor rozmerov prináša funkcie, ktoré v klasických powerbankách nie sú. Navyše, powerbanku na rybách nenosíte vo vrecku, ani ju nemáte stále na chrbte v batohu. Jednoducho ju na ryby donesiete s ostatnou (oveľa rozmernejšou) rybárskou výbavou, hodíte ju do bivaku alebo necháte položenú na stole a použijete ju len vtedy, keď to je nutné.

Samotná konštrukcia powerbanky RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless 42150mAh Camo pôsobí veľmi mohutne. Je pogumovaná a voči náhodnému ošpliechaniu chránená pracne zlepenými spojmi a plastovými krytkami konektorov. Mimochodom, pomocou tejto nabíjačky môžete dobíjať aj viacero zariadení naraz. Obsahuje totiž 2 x USB 3.0, 1 x USB-C a dokonca aj 12V konektor „cigaretového zapaľovania“. Výhodou teda je, že k nej nemusíte dokupovať žiadne ďalšie káble a môžete ju používať aj s auto-príslušenstvom, ktoré už vlastníte.

Výrobca k powerbanke priložil do balenia aj USB-C nabíjačku, ktorou ju môžete dobíjať, návod na používanie, ale aj veľmi praktické neoprénové puzdro. To powerbanku ochráni pri prenose, ale aj vtedy, keď ju nepoužívate. Puzdro je na suchý zips a okrem powerbanky do neho pohodlne ukryjete aj 1-2 káble, ktoré môžete následne použiť pri nabíjaní vašich zariadení.

POZOR: Výrobca v návode udáva, že táto powerbanka nie je certifikovaná na odolnosť voči vode a vlhkosti. Odporúča, aby nebola používaná vo vlhkom prostredí. Ochranné prvky konektorov nezaručujú ich ochranu voči vode.

Najväčšia výhoda je, že nemusíte používať káble

Dizajn powerbanky je veľmi moderný, s kamuflážovým vzorom a vďaka tvaru konštrukcie sa drží táto powerbanka naozaj dobre v ruke. Čo nás ale potešilo pri testovaní úplne najviac, je podpora bezdrôtového nabíjania Qi, ktorá funguje s drvivou väčšinou zariadení, ktoré podporujú bezdrôtové nabíjanie. Skúšali sme ju s viacerými smartfónmi a nemali sme ani jeden problém. Výhodou takéhoto nabíjania je to, že v prípade, ak vám niekto volá alebo ste práve vytiahli úlovok z vody, ktorý si chcete rýchlo odfotiť, nemusíte sa trápiť s káblami. Telefón jednoducho zodvihnete z nabíjačky a môžete ho používať. Samozrejme, vaše zariadenie musí podporovať bezdrôtové nabíjanie.

Plocha, kde je možné bezdrôtové nabíjanie používať, je vyznačená 4 gumennými rohmi. Tie nemajú len estetickú, ale aj praktickú funkciu. Držia zariadenie na mieste aj vtedy, keď je powerbanka trochu naklonená. Dôležitým prvkom konštrukcie je aj tlačidlo zapínania, ktoré sa nachádza v rohu. Hneď vedľa neho nájdete aj LED diódy, ktoré indikujú stav nabitia powerbanky RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless 42150mAh Camo. Jedno stlačenie tlačidla vypínania zapne nabíjanie klasickými USB portami. Signalizujú ho modré LED diódy, ktoré zároveň ukazujú úroveň nabitia powerbanky. Dvojitým stlačením tlačidla vypínania aktivujete bezdrôtové nabijanie, čo indikuje svietiaca zelená dióda. Po úspešnom zapnutí bezdrôtového nabíjania sa zároveň všetky ostatné diódy sfarbia nazeleno.

Koľko nabití vydrží a ako dlho sa nabíja?

Pri powerbankách sa používatelia zväčša pýtajú dve základné otázky – koľkokrát si pomocou nej môžem nabiť smartfón a ako dlho sa nabíja samotná powerbanka? Všetko závisí od toho, akú verziu powerbanky RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless si kúpite. My sme mali na test verziu s kapacitou 42 150 mAh. Na trhu sú však aj verzie s 26 950 mAh a 77 850 mAh. Podľa výrobcu sa samotná powerbanka má nabíjať zhruba 4 hodiny. Nám to trvalo zhruba o 30 minút dlhšie, čo ale nepokladáme za chybu. Išlo o prvé nabitie powerbanky, ktoré býva občas dlhšie. A čo sa nabíjania smartfónov týka, to závisí aj od toho, akú kapacitu batérie má vaše zariadenie. Dnes sú bežné 4000 mAh batérie v smartfónoch, ktoré tak pomocou tejto powerbanky teoreticky nabijete aj 9-10 krát.

O niečo horšie výsledky dosahuje bezdrôtové nabíjanie, pri ktorom treba počítať s väčšou stratou energie. V tomto prípade sa môžeme rozprávať o 6-7 nabitiach smartfónu. Tak či onak, s powerbankou, ktorá má takúto kapacitu, absolútne pohodlne prežijete na rybách aj 6-7 dní. A to aj vtedy, ak pomocou nej budete nabíjať aj iné zariadenia ako smartfón. My sme ju využili na nabíjanie smartfónu a čelovky na jednej rybačke a po 3 dňoch nám stále zostávalo zhruba 75% kapacity powerbanky (3 zo 4 LED diód). Náročnejší používatelia, ktorí cez powerbanku chcú nabíjať aj tablet, GoPro, fotoaparát alebo ďalšie zariadenia, môžu počítať s výdžou na úrovni 4-5 dní. A to je pri powerbanke týchto rozmerov veľmi slušné.

TIP: Mivardi CamoCODE Express – kreslo na rýchle rybačky

Hodnotenie | RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless 42150mAh Camo

Priznáme sa, že powerbanka RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless 42150mAh Camo nie je určená úplne pre všetkých. S cenovkou nad 200 EUR je vhodná najmä pre náročných rybárov, ktorí pri vode trávia viac ako 3-4 dni a chcú si nabíjať viacero zariadení každý deň. Takýchto rybárov táto powerbanka určite poteší aj ako darček a budú s ňou spokojní niekoľko rokov. Pre rybárov, čo pri vode strávia jednu noc, je ale táto powerbanka zbytočná a dôkážu ju nahradiť lacnejšou powerbankou s menšou kapacitou.

Nami testovaná powerbanka však ponúka množstvo výhod – odolnú konštrukciu, množstvo konektorov, moderný dizajn a hlavne praktické bezdrôtové nabíjanie. Pokiaľ chodíte na týždňové výpravy, bude vám skvelým pomocníkom a nebudú vám vadiť ani väčšie rozmery či o niečo vyššia hmotnosť, ktoré sa v tom množstve vašej výbavy hravo skryjú. Celkovo sme s používaním powerbanky RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless 42150mAh Camo boli veľmi spokojní a odporúčame ju všetkým, ktorí trávia pri vode veľa času.

Technické parametre | RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless 42150mAh Camo: 

 • rozmery: 190 x 110 x 42 mm,
 • hmotnosť: 850 gramov,
 • kapacita: 42 150 mAh (13 Ah pri 11,1V / 144 Wh),
 • nabíjanie: pomocou USB-C nabíjačky (v balení),
 • doba nabíjania: 4 hodiny,
 • konektory:
  • 1x C-Smart USB-C konektor (slúži aj na nabíjanie samotnej powerbanky), max. výstup 60W,
  • 1x 12V DC socket („cigaterové zapaľovanie“), max. výstup 156W,
  • 2 x USB-A DC, max. výstup 5V pri 3A (15W), pri súbežnom používaní max. kumulatívny výstup 4,8A),
 • podpora bezdrôtového nabíjania Qi Charge (10W).

MIVARDI CamoCODE Express 6 – šikovné 6-nohé lehátko

Po novom rybárskom kresle MIVARDI CamoCODE Express sme si pre vás pripravili aj recenziu lehátka s (takmer) rovnakým názvom. Ide taktiež o novinku z dielne MIVARDI, ktorá prináša moderný dizajn a expresné možnosti skladania a rozkladania. O kvalitách lehátka MIVARDI CamoCODE Express 6 si môžete prečítať viac na nasledujúcich riadkoch.

Konštrukcia | MIVARDI CamoCODE Express 6

MIVARDI nie je vo výrobe lehátok a kresiel žiadnym nováčikom. Pochopíte to v momente, keď lehátko CamoCODE Express 6 po prvýkrát vyberiete z obalu. Prekvapí vás najmä jeho hmotnosť, ktorú je možné porovnávať s mohutnejšími rybárskymi kreslami. Lehátko váži 8,5 kg, vďaka čomu sa s ním dobre manipuluje aj sa pomerne jednoducho prenáša. Aj napriek tejto hmotnosti máte ale z lehátka CamoCODE Express 6 už na prvý pohľad dobrý dojem. Použité materiály sú kvalitné a dizajn lehátka naozaj moderný – pomáha tomu najmä maskáčový vzor príznačný pre CamoCODE produkty od MIVARDI.

MIVARDI CamoCODE Express 6

Základom konštrukcie sú pevné kovové profily a 6 nôh s výkyvnými pätkami, ktoré sa dokonale dokážu prispôsobiť terénu. Výhodou je naozaj expresné postavenie lehátka, ktoré vám zaberie možno minútu. Stačí ho postaviť na štvoricu hlavných nôh v strednej časti a postupne vyklopiť spodnú a hornú časť lehátka. Tie sú podporované samostatnými nohami, ktoré sú rovnako teleskopické a majú pätky proti zaboreniu. Výhodou teleskopických nôh tohto lehátka je jednoduchosť ich nastavenia – stačí stlačiť poistku a nohy sa samé vysunú na dĺžku, ktorú potrebujete. Výhodou je aj možnosť vysunúť nohu pod hlavovou časťou, aby ste pri spánku mali hlavu trochu vyššie nad telom.

Rovnako jednoducho, ako sa toto lehátko rozkladá, sa aj skladá. Šikovnejší rybári majú lehátko poskladané rovnako do minúty. Pri preprave oceníte integrovaný bezpečnostný popruh na bočnej strane lehátka, ktorým môžete lehátko zabezpečiť proti náhodnému otvoreniu. Výrobca síce do balenia lehátka MIVARDI CamoCODE Express 6 nepribalil prepravný obal, no ten si môžete k lehátku dokúpiť.

Pohodlný matrac pre pokojný spánok

Jednou z najväčších výhod tohto lehátka je jeho matrac. Ten je, na rozdiel od niektorých iných lehátok, pripevnený ku konštrukcii lanom po celom obvode. Okrem toho je uchytenie matracu vymyslené tak, že sa časom lano uvolňuje len minimálne, a tak ho stačí dotiahnuť raz za rok. Výsledkom tohto kroku je, že sa na lehátku MIVARDI CamoCODE Express 6 leží veľmi pohodlne a rovnako dobre sa na ňom aj vyspíte. S nosnosťou 120 kilogramov zvládne noc na tomto lehátku aj poriadny rybár a nemusí sa báť, že by ho lehátko neunieslo. Bonusom je mäkký materiál samotného lehátka, ako aj mierne vyvýšený „vankúš“ pod hlavou.

TIP: Mivardi CamoCODE Express – kreslo na rýchle rybačky

Pokiaľ na rybačke používate spacák s integrovanými putkami pre uchytenie k lehátku, môžete ho pokojne použiť aj pri lehátku CamoCODE Express 6. To má totiž štandardizované rozmery 220 × 74 cm. Rovnako ako pri iných lehátkach, aj v tomto prípade môžete využiť priestor pod lehátkom na uloženie vecí. Výšku lehátka je možné regulovať vďaka teleskopickým nohám na 40 – 53 cm. Výhodou tohto modelu lehátka sú aj dištančné spojky, ktoré umožňujú lehátko poskladať aj s nasunutým spacákom. Príprava vášho spania na rybách tak môže vďaka tomu byť ešte o čosi rýchlejšia.

HODNOTENIE | MIVARDI CamoCODE Express 6

Testovanie lehátka MIVARDI CamoCODE Express 6 sme si patrične užili. Musíme sa priznať – voči 6-nohým lekátkam sme boli pred testovaním trochu skeptickí. Lehátko od MIVARDI nám ale dokázalo, že na kratšie výpravy je priam stvorené a nikoľkodňovú rybačku zvládne ľavou zadnou. Pridanú hodnotu má aj pre tých, čo sa radi počas rybačky presúvajú z miesta na miesto. Lehátko je možné zložiť aj so spacákom v priebehu chvíľky a presunúť ho bezproblémovo na iné stanovisko.

V neposlednom rade je výhodou aj cena. Tá sa aktuálne pohybuje jemne nad hranicou 115 EUR, čo je v porovnaní s parametrami lehátka výborná kúpa. Navyše, tí, čo si potrpia na výbavu jednej značky, si vedia k lehátku dokúpiť kreslo, batoh, obaly na prúty, či ďalšie doplnky zo série CamoCODE. Za nás teda nemáme kreslu MIVARDI CamoCODE Express 6 čo vytknúť a splnilo všetky naše predstavy o tom, čo má ponúkať 6-nohé lehátko na rýchle rybačky.

Lehátko MIVARDI CamoCode Express 6 si môžete kúpiť v obchode Rybárske.sk.

Mivardi CamoCODE Express – kreslo na rýchle rybačky

Mivardi prináša na náš trh nové kreslo – Mivardi CamoCODE Express. Ako už z jeho názvu vyplýva, ide o kreslo s „expresným“ skladaním, ktoré je určené najmä na rýchle rybačky. To však nie je všetko. Dizajn kresla je ladený do kamufláže CamoCODE, v ktorej si dnes viete kúpiť aj lehátko a ďalšie doplnky výbavy od MIVARDI. Ak ste fanúšikom tejto značky, viete si tak vyskladať takmer celú výbavu v tomto podarenom maskláčovom vzore.

Konštrukcia Mivardi CamoCODE Express – podstatná je rýchlosť a rozmery

Kreslo Mivardi CamoCODE Express nie je určené na rýchle rybačky len tak náhodou. Ponúka možnosť naozaj expresného zloženia pomocou pár pohybov do niekoľkých sekúnd. Okrem toho má kreslo aj veľmi spratné rozmery a nízku hmotnosť len 5 kg. V porovnaní s inými kreslami to je aj o 2-3 kg menej. Niekto by si mohol myslieť, že sa to odrazí na kvalite spracovania, no naopak – z kvality tohto kresla sme boli príjemne prekvapení. Aj keď má svoje „muchy“.

Mivardi CamoCode Express

Jednou z nich je napríklad chýbajúce polstrovanie lakťových opierok. Pri rýchlej rybačke na pár hodín vám nebude polstrovanie chýbať, no na niekoľkodňovej výprave už to môže byť menej príjemné. Na druhú stranu majú poplastované lakťové opierky výhodu – rýchlo ich umyjete, ak sa zamažú. Sedacia časť aj operadlo chrbta sú polstrované pohodlne, tu kreslu Mivardi CamoCODE Express nemôžeme nič vyčítať. Sedí sa na ňom pohodlne, no posed je trošku nižší ako pri väčších kreslách. Nevidíme v tom ale problém. Aj vďaka tomu má konštukcia menšie rozmery, pričom si zachovala nosnosť až 120 kg!

TIP: Sonik SK-Tek Sunchair – kreslo pre náročných

Menším nedostatkom kresla je pevný posed bez možnosti zmeny uhlu chrbtovej časti. Uhol je však príjemný a na kresle sme dokázali sedieť niekoľko hodín bez toho, aby nás začal bolieť chrbát alebo by nám to bolo nepríjemné. Sklon samotného kresla sa dá ešte regulovať teleskopickými nohami, ktoré prinášajú praktický systém vysúvania. Výšku je možné nastaviť na všetkých 4 nohách. Už samozrejmosťou sú široké plastové „všestranové“ pätky, vďaka ktorým sa nezaboríte do mäkšej zeme.

Šikovné kreslo na rybačky aj stanovanie

Vďaka tomu, že má Mivardi CamoCODE Express malé transportné rozmery a nižšiu hmotnosť, je ideálne na to, aby ste ho vozili celý čas v kufri auta a použili ho vtedy, keď to je potrebné. Ide o šikovné kreslo na rybačku, ale aj stanovačku – pokojne sa vôjde aj do menšieho bivaku, brolly-čka alebo väčšieho turistického stanu. Ak ste ale rybár s poriadnou postavou (110 kg+), choďte si kreslo pred kúpou najprv vyskúšať. Rozmer sedacej časti je totižto 48 x 48 cm a poriadni chlapi by sa v tomto kresle mohli cítiť stiesnenejšie. Výhodou je trochu ohnutá predná časť sedacej časti, ktorá eliminuje to, aby vás kreslo tlačilo pri sedení do spodnej časti stehien.

Kreslo Mivardi CamoCODE Express sa nám aj napriek svojim nedostatkom veľmi páči a vieme si ho predstaviť ako ideálnu stoličku pri niekoľkohodinovom feedrovaní, ako komfortné sedenie pre vašu polovičku alebo ako univerzálne kreslo, ktoré môžete využívať nielen na rybách. Má naozaj perfektný systém skladania a rozkladania, vďaka ktorému kreslo postavíte za 5 sekúnd a v neposlednom rade ponúka aj moderný dizajn v CamoCODE kamufláži. Celkovo pri kresle Mivardi CamoCODE Express prevyšujú jeho výhody tých pár nedostatkov, ktoré má a my vám jeho kúpu môžeme jednoznačne odporučiť.

Kreslo Mivardi CamoCode Express si môžete kúpiť v obchode Rybárske.sk.

Kreslo Prologic Avenger (používateľská recenzia)

Medzi veľkým množstvom kresiel je ťažké vybrať to, ktoré bude pre vás naj. Ja som mal tiež túto dilemu a rozhodol som pre Prologic Avenger.

Editor's Choice

RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless 42150mAh Camo

Pri niekoľkodňových výpravách nie je jednoduché udržať všetky elektronické zariadenia nabité. Dnes, kedy sa pomocou USB-C alebo microUSB kábla nabíjajú aj čelovky, svetlá, či iná rybárska elektronika, je powerbanka takmer nutnosťou. Práve preto sme radi, že sa nám do rúk dostala powerbanka RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless 42150mAh Camo, ktorú sme pre vás otestovali v našej ďalšej recenzii.

Camo konštrukcia s množstvom konektorov

Keď sme prvýkrát chytili do ruky powerbanu od RidgeMonkey, prvá vec, ktorá nás napadla, bolo to, že je dosť veľká. Najmä v porovnaní s klasickými powerbankami, ktoré kúpite v bežnom elektroobchode. Po niekoľkých použitiach sme ale prišli na to, že romery nie sú v prípade tejto powerbanky žiadny problém. Zmestí sa aj do menšej prívlačovej tašky a na úkor rozmerov prináša funkcie, ktoré v klasických powerbankách nie sú. Navyše, powerbanku na rybách nenosíte vo vrecku, ani ju nemáte stále na chrbte v batohu. Jednoducho ju na ryby donesiete s ostatnou (oveľa rozmernejšou) rybárskou výbavou, hodíte ju do bivaku alebo necháte položenú na stole a použijete ju len vtedy, keď to je nutné.

Samotná konštrukcia powerbanky RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless 42150mAh Camo pôsobí veľmi mohutne. Je pogumovaná a voči náhodnému ošpliechaniu chránená pracne zlepenými spojmi a plastovými krytkami konektorov. Mimochodom, pomocou tejto nabíjačky môžete dobíjať aj viacero zariadení naraz. Obsahuje totiž 2 x USB 3.0, 1 x USB-C a dokonca aj 12V konektor „cigaretového zapaľovania“. Výhodou teda je, že k nej nemusíte dokupovať žiadne ďalšie káble a môžete ju používať aj s auto-príslušenstvom, ktoré už vlastníte.

Výrobca k powerbanke priložil do balenia aj USB-C nabíjačku, ktorou ju môžete dobíjať, návod na používanie, ale aj veľmi praktické neoprénové puzdro. To powerbanku ochráni pri prenose, ale aj vtedy, keď ju nepoužívate. Puzdro je na suchý zips a okrem powerbanky do neho pohodlne ukryjete aj 1-2 káble, ktoré môžete následne použiť pri nabíjaní vašich zariadení.

POZOR: Výrobca v návode udáva, že táto powerbanka nie je certifikovaná na odolnosť voči vode a vlhkosti. Odporúča, aby nebola používaná vo vlhkom prostredí. Ochranné prvky konektorov nezaručujú ich ochranu voči vode.

Najväčšia výhoda je, že nemusíte používať káble

Dizajn powerbanky je veľmi moderný, s kamuflážovým vzorom a vďaka tvaru konštrukcie sa drží táto powerbanka naozaj dobre v ruke. Čo nás ale potešilo pri testovaní úplne najviac, je podpora bezdrôtového nabíjania Qi, ktorá funguje s drvivou väčšinou zariadení, ktoré podporujú bezdrôtové nabíjanie. Skúšali sme ju s viacerými smartfónmi a nemali sme ani jeden problém. Výhodou takéhoto nabíjania je to, že v prípade, ak vám niekto volá alebo ste práve vytiahli úlovok z vody, ktorý si chcete rýchlo odfotiť, nemusíte sa trápiť s káblami. Telefón jednoducho zodvihnete z nabíjačky a môžete ho používať. Samozrejme, vaše zariadenie musí podporovať bezdrôtové nabíjanie.

Plocha, kde je možné bezdrôtové nabíjanie používať, je vyznačená 4 gumennými rohmi. Tie nemajú len estetickú, ale aj praktickú funkciu. Držia zariadenie na mieste aj vtedy, keď je powerbanka trochu naklonená. Dôležitým prvkom konštrukcie je aj tlačidlo zapínania, ktoré sa nachádza v rohu. Hneď vedľa neho nájdete aj LED diódy, ktoré indikujú stav nabitia powerbanky RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless 42150mAh Camo. Jedno stlačenie tlačidla vypínania zapne nabíjanie klasickými USB portami. Signalizujú ho modré LED diódy, ktoré zároveň ukazujú úroveň nabitia powerbanky. Dvojitým stlačením tlačidla vypínania aktivujete bezdrôtové nabijanie, čo indikuje svietiaca zelená dióda. Po úspešnom zapnutí bezdrôtového nabíjania sa zároveň všetky ostatné diódy sfarbia nazeleno.

Koľko nabití vydrží a ako dlho sa nabíja?

Pri powerbankách sa používatelia zväčša pýtajú dve základné otázky – koľkokrát si pomocou nej môžem nabiť smartfón a ako dlho sa nabíja samotná powerbanka? Všetko závisí od toho, akú verziu powerbanky RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless si kúpite. My sme mali na test verziu s kapacitou 42 150 mAh. Na trhu sú však aj verzie s 26 950 mAh a 77 850 mAh. Podľa výrobcu sa samotná powerbanka má nabíjať zhruba 4 hodiny. Nám to trvalo zhruba o 30 minút dlhšie, čo ale nepokladáme za chybu. Išlo o prvé nabitie powerbanky, ktoré býva občas dlhšie. A čo sa nabíjania smartfónov týka, to závisí aj od toho, akú kapacitu batérie má vaše zariadenie. Dnes sú bežné 4000 mAh batérie v smartfónoch, ktoré tak pomocou tejto powerbanky teoreticky nabijete aj 9-10 krát.

O niečo horšie výsledky dosahuje bezdrôtové nabíjanie, pri ktorom treba počítať s väčšou stratou energie. V tomto prípade sa môžeme rozprávať o 6-7 nabitiach smartfónu. Tak či onak, s powerbankou, ktorá má takúto kapacitu, absolútne pohodlne prežijete na rybách aj 6-7 dní. A to aj vtedy, ak pomocou nej budete nabíjať aj iné zariadenia ako smartfón. My sme ju využili na nabíjanie smartfónu a čelovky na jednej rybačke a po 3 dňoch nám stále zostávalo zhruba 75% kapacity powerbanky (3 zo 4 LED diód). Náročnejší používatelia, ktorí cez powerbanku chcú nabíjať aj tablet, GoPro, fotoaparát alebo ďalšie zariadenia, môžu počítať s výdžou na úrovni 4-5 dní. A to je pri powerbanke týchto rozmerov veľmi slušné.

TIP: Mivardi CamoCODE Express – kreslo na rýchle rybačky

Hodnotenie | RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless 42150mAh Camo

Priznáme sa, že powerbanka RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless 42150mAh Camo nie je určená úplne pre všetkých. S cenovkou nad 200 EUR je vhodná najmä pre náročných rybárov, ktorí pri vode trávia viac ako 3-4 dni a chcú si nabíjať viacero zariadení každý deň. Takýchto rybárov táto powerbanka určite poteší aj ako darček a budú s ňou spokojní niekoľko rokov. Pre rybárov, čo pri vode strávia jednu noc, je ale táto powerbanka zbytočná a dôkážu ju nahradiť lacnejšou powerbankou s menšou kapacitou.

Nami testovaná powerbanka však ponúka množstvo výhod – odolnú konštrukciu, množstvo konektorov, moderný dizajn a hlavne praktické bezdrôtové nabíjanie. Pokiaľ chodíte na týždňové výpravy, bude vám skvelým pomocníkom a nebudú vám vadiť ani väčšie rozmery či o niečo vyššia hmotnosť, ktoré sa v tom množstve vašej výbavy hravo skryjú. Celkovo sme s používaním powerbanky RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless 42150mAh Camo boli veľmi spokojní a odporúčame ju všetkým, ktorí trávia pri vode veľa času.

Technické parametre | RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless 42150mAh Camo: 

 • rozmery: 190 x 110 x 42 mm,
 • hmotnosť: 850 gramov,
 • kapacita: 42 150 mAh (13 Ah pri 11,1V / 144 Wh),
 • nabíjanie: pomocou USB-C nabíjačky (v balení),
 • doba nabíjania: 4 hodiny,
 • konektory:
  • 1x C-Smart USB-C konektor (slúži aj na nabíjanie samotnej powerbanky), max. výstup 60W,
  • 1x 12V DC socket („cigaterové zapaľovanie“), max. výstup 156W,
  • 2 x USB-A DC, max. výstup 5V pri 3A (15W), pri súbežnom používaní max. kumulatívny výstup 4,8A),
 • podpora bezdrôtového nabíjania Qi Charge (10W).

MIVARDI CamoCODE Express 6 – šikovné 6-nohé lehátko

Po novom rybárskom kresle MIVARDI CamoCODE Express sme si pre vás pripravili aj recenziu lehátka s (takmer) rovnakým názvom. Ide taktiež o novinku z dielne MIVARDI, ktorá prináša moderný dizajn a expresné možnosti skladania a rozkladania. O kvalitách lehátka MIVARDI CamoCODE Express 6 si môžete prečítať viac na nasledujúcich riadkoch.

Konštrukcia | MIVARDI CamoCODE Express 6

MIVARDI nie je vo výrobe lehátok a kresiel žiadnym nováčikom. Pochopíte to v momente, keď lehátko CamoCODE Express 6 po prvýkrát vyberiete z obalu. Prekvapí vás najmä jeho hmotnosť, ktorú je možné porovnávať s mohutnejšími rybárskymi kreslami. Lehátko váži 8,5 kg, vďaka čomu sa s ním dobre manipuluje aj sa pomerne jednoducho prenáša. Aj napriek tejto hmotnosti máte ale z lehátka CamoCODE Express 6 už na prvý pohľad dobrý dojem. Použité materiály sú kvalitné a dizajn lehátka naozaj moderný – pomáha tomu najmä maskáčový vzor príznačný pre CamoCODE produkty od MIVARDI.

MIVARDI CamoCODE Express 6

Základom konštrukcie sú pevné kovové profily a 6 nôh s výkyvnými pätkami, ktoré sa dokonale dokážu prispôsobiť terénu. Výhodou je naozaj expresné postavenie lehátka, ktoré vám zaberie možno minútu. Stačí ho postaviť na štvoricu hlavných nôh v strednej časti a postupne vyklopiť spodnú a hornú časť lehátka. Tie sú podporované samostatnými nohami, ktoré sú rovnako teleskopické a majú pätky proti zaboreniu. Výhodou teleskopických nôh tohto lehátka je jednoduchosť ich nastavenia – stačí stlačiť poistku a nohy sa samé vysunú na dĺžku, ktorú potrebujete. Výhodou je aj možnosť vysunúť nohu pod hlavovou časťou, aby ste pri spánku mali hlavu trochu vyššie nad telom.

Rovnako jednoducho, ako sa toto lehátko rozkladá, sa aj skladá. Šikovnejší rybári majú lehátko poskladané rovnako do minúty. Pri preprave oceníte integrovaný bezpečnostný popruh na bočnej strane lehátka, ktorým môžete lehátko zabezpečiť proti náhodnému otvoreniu. Výrobca síce do balenia lehátka MIVARDI CamoCODE Express 6 nepribalil prepravný obal, no ten si môžete k lehátku dokúpiť.

Pohodlný matrac pre pokojný spánok

Jednou z najväčších výhod tohto lehátka je jeho matrac. Ten je, na rozdiel od niektorých iných lehátok, pripevnený ku konštrukcii lanom po celom obvode. Okrem toho je uchytenie matracu vymyslené tak, že sa časom lano uvolňuje len minimálne, a tak ho stačí dotiahnuť raz za rok. Výsledkom tohto kroku je, že sa na lehátku MIVARDI CamoCODE Express 6 leží veľmi pohodlne a rovnako dobre sa na ňom aj vyspíte. S nosnosťou 120 kilogramov zvládne noc na tomto lehátku aj poriadny rybár a nemusí sa báť, že by ho lehátko neunieslo. Bonusom je mäkký materiál samotného lehátka, ako aj mierne vyvýšený „vankúš“ pod hlavou.

TIP: Mivardi CamoCODE Express – kreslo na rýchle rybačky

Pokiaľ na rybačke používate spacák s integrovanými putkami pre uchytenie k lehátku, môžete ho pokojne použiť aj pri lehátku CamoCODE Express 6. To má totiž štandardizované rozmery 220 × 74 cm. Rovnako ako pri iných lehátkach, aj v tomto prípade môžete využiť priestor pod lehátkom na uloženie vecí. Výšku lehátka je možné regulovať vďaka teleskopickým nohám na 40 – 53 cm. Výhodou tohto modelu lehátka sú aj dištančné spojky, ktoré umožňujú lehátko poskladať aj s nasunutým spacákom. Príprava vášho spania na rybách tak môže vďaka tomu byť ešte o čosi rýchlejšia.

HODNOTENIE | MIVARDI CamoCODE Express 6

Testovanie lehátka MIVARDI CamoCODE Express 6 sme si patrične užili. Musíme sa priznať – voči 6-nohým lekátkam sme boli pred testovaním trochu skeptickí. Lehátko od MIVARDI nám ale dokázalo, že na kratšie výpravy je priam stvorené a nikoľkodňovú rybačku zvládne ľavou zadnou. Pridanú hodnotu má aj pre tých, čo sa radi počas rybačky presúvajú z miesta na miesto. Lehátko je možné zložiť aj so spacákom v priebehu chvíľky a presunúť ho bezproblémovo na iné stanovisko.

V neposlednom rade je výhodou aj cena. Tá sa aktuálne pohybuje jemne nad hranicou 115 EUR, čo je v porovnaní s parametrami lehátka výborná kúpa. Navyše, tí, čo si potrpia na výbavu jednej značky, si vedia k lehátku dokúpiť kreslo, batoh, obaly na prúty, či ďalšie doplnky zo série CamoCODE. Za nás teda nemáme kreslu MIVARDI CamoCODE Express 6 čo vytknúť a splnilo všetky naše predstavy o tom, čo má ponúkať 6-nohé lehátko na rýchle rybačky.

Lehátko MIVARDI CamoCode Express 6 si môžete kúpiť v obchode Rybárske.sk.

Mivardi CamoCODE Express – kreslo na rýchle rybačky

Mivardi prináša na náš trh nové kreslo – Mivardi CamoCODE Express. Ako už z jeho názvu vyplýva, ide o kreslo s „expresným“ skladaním, ktoré je určené najmä na rýchle rybačky. To však nie je všetko. Dizajn kresla je ladený do kamufláže CamoCODE, v ktorej si dnes viete kúpiť aj lehátko a ďalšie doplnky výbavy od MIVARDI. Ak ste fanúšikom tejto značky, viete si tak vyskladať takmer celú výbavu v tomto podarenom maskláčovom vzore.

Konštrukcia Mivardi CamoCODE Express – podstatná je rýchlosť a rozmery

Kreslo Mivardi CamoCODE Express nie je určené na rýchle rybačky len tak náhodou. Ponúka možnosť naozaj expresného zloženia pomocou pár pohybov do niekoľkých sekúnd. Okrem toho má kreslo aj veľmi spratné rozmery a nízku hmotnosť len 5 kg. V porovnaní s inými kreslami to je aj o 2-3 kg menej. Niekto by si mohol myslieť, že sa to odrazí na kvalite spracovania, no naopak – z kvality tohto kresla sme boli príjemne prekvapení. Aj keď má svoje „muchy“.

Mivardi CamoCode Express

Jednou z nich je napríklad chýbajúce polstrovanie lakťových opierok. Pri rýchlej rybačke na pár hodín vám nebude polstrovanie chýbať, no na niekoľkodňovej výprave už to môže byť menej príjemné. Na druhú stranu majú poplastované lakťové opierky výhodu – rýchlo ich umyjete, ak sa zamažú. Sedacia časť aj operadlo chrbta sú polstrované pohodlne, tu kreslu Mivardi CamoCODE Express nemôžeme nič vyčítať. Sedí sa na ňom pohodlne, no posed je trošku nižší ako pri väčších kreslách. Nevidíme v tom ale problém. Aj vďaka tomu má konštukcia menšie rozmery, pričom si zachovala nosnosť až 120 kg!

TIP: Sonik SK-Tek Sunchair – kreslo pre náročných

Menším nedostatkom kresla je pevný posed bez možnosti zmeny uhlu chrbtovej časti. Uhol je však príjemný a na kresle sme dokázali sedieť niekoľko hodín bez toho, aby nás začal bolieť chrbát alebo by nám to bolo nepríjemné. Sklon samotného kresla sa dá ešte regulovať teleskopickými nohami, ktoré prinášajú praktický systém vysúvania. Výšku je možné nastaviť na všetkých 4 nohách. Už samozrejmosťou sú široké plastové „všestranové“ pätky, vďaka ktorým sa nezaboríte do mäkšej zeme.

Šikovné kreslo na rybačky aj stanovanie

Vďaka tomu, že má Mivardi CamoCODE Express malé transportné rozmery a nižšiu hmotnosť, je ideálne na to, aby ste ho vozili celý čas v kufri auta a použili ho vtedy, keď to je potrebné. Ide o šikovné kreslo na rybačku, ale aj stanovačku – pokojne sa vôjde aj do menšieho bivaku, brolly-čka alebo väčšieho turistického stanu. Ak ste ale rybár s poriadnou postavou (110 kg+), choďte si kreslo pred kúpou najprv vyskúšať. Rozmer sedacej časti je totižto 48 x 48 cm a poriadni chlapi by sa v tomto kresle mohli cítiť stiesnenejšie. Výhodou je trochu ohnutá predná časť sedacej časti, ktorá eliminuje to, aby vás kreslo tlačilo pri sedení do spodnej časti stehien.

Kreslo Mivardi CamoCODE Express sa nám aj napriek svojim nedostatkom veľmi páči a vieme si ho predstaviť ako ideálnu stoličku pri niekoľkohodinovom feedrovaní, ako komfortné sedenie pre vašu polovičku alebo ako univerzálne kreslo, ktoré môžete využívať nielen na rybách. Má naozaj perfektný systém skladania a rozkladania, vďaka ktorému kreslo postavíte za 5 sekúnd a v neposlednom rade ponúka aj moderný dizajn v CamoCODE kamufláži. Celkovo pri kresle Mivardi CamoCODE Express prevyšujú jeho výhody tých pár nedostatkov, ktoré má a my vám jeho kúpu môžeme jednoznačne odporučiť.

Kreslo Mivardi CamoCode Express si môžete kúpiť v obchode Rybárske.sk.

Kreslo Prologic Avenger (používateľská recenzia)

Medzi veľkým množstvom kresiel je ťažké vybrať to, ktoré bude pre vás naj. Ja som mal tiež túto dilemu a rozhodol som pre Prologic Avenger.

Scroll to top