Príslušenstvo Recenzie

Ohrievač Mr. Heater Portable Buddy

Dnešná recenzia bude ako šitá na toto ročné obdobie. Povieme si niečo o ohrievači od americkej značky Mr. Heater Portable Buddy, ktorá sa už desiatky rokov zaoberá vývojom a výrobou špecifických druhov plynových ohrievačov od kempingových modelov, až po profesionálne priemyselné!

Mr. Heater má v ponuke dva modely a to Mr. Heater Portable Buddy a jeho menšieho brata Little Buddy. Ja sa Vám pokúsim opísať väčší model, čiže Mr. Heater Portable Buddy.

ZÁKLADNÉ INFO

Parameter Hodnota
Výkon 2,63 kW
Vykúrenie priestoru do 21m³
Rozmery 20,5×35,5×37 cm
ODS senzor senzor stavu kyslíka
TOS senzor senzor prevrátenia ohrievača
Výdrž: – do 6 hod. na 450g kartuše
– do 24 hod. na 2kg bombu
EU certifikát CE 651 832

Ohrievač som mal možnosť otestovať počas sychravého jesenného počasia, no aj počas prvých mrazov a musím uznať, že lepšia voľba neexistuje. Určite každý z Vás pozná ten pocit, keď sa po zábere ukladáte do studeného spacáka. Tu Vám to nehrozí.

Bivak som mal príjemne vykúrený aj napriek tomu, že som mal Heater zapnutý len na 1.stupni. Ešte viac ma však prekvapil, keď som ho zapol v altánku, ktorý mal otvorenú prednú stenu, no aj napriek tomu sme namerali neuveriteľný teplotný rozdieľ 7°C! Takže o jeho vykurovacej schopnosti sa baviť nemusíme, avšak, pri jeho používaní treba dbať na pár dôležitých vecí.

Mr. Heater Portable Buddy

Mr. Heater Portable Buddy je od výroby prispôsobený na 465g kartuše (G31), alebo 450g propánové kartuše (G30), ale ja určite odporúčam dokúpiť špeciálnu prepojovaciu hadicu na plynové nádrže s hmotnosťou 2kg a 5kg, nie však väčšie! Tlak plynu v ohrievači je regulovaný na úroveň 27,4 milibaru a vysoký tlak vo väčších plynových bombách spôsobí poškodenie ohrievača a môže spôsobiť aj jeho výbuch.

Poistka proti vyhoreniu aj prevráteniu

Ohrievač disponuje senzorom ODS – kyslíková poistka. Viacerých z Vás zaujíma práve táto jeho funkcia a je často témou č.1 na rôznych rybárskych fórach. ODS funguje! Skúšali sme to s použitím akvária viackrát a vždy sa ohrievač vypol, keď hladina kyslíka poklesla. Opakujem – poklesla pod určitú hodnotu, nie keď došiel kyslík úplne, to už by nám bolo na nič. No aj napriek tomu sa treba poistiť vetracím otvorom.

Výrobca sám upozorňuje na používanie ohrievača LEN v priestoroch s dostatočnou ventiláciou vzduchu! Ďalším prvkom zvyšujúcim bezpečnosť je senzor TOS – senzor prevrátenia. Ten sme tak isto skúšali niekoľkokrát a zakaždým reagoval expresne rýchlo. Odhadom už pri náklone 20° – 30° sa vypol.

Na čo tak isto netreba zabudnúť je teplo, ktoré Portable Buddy produkuje. Predmety by mali byť od neho vzdialené min. 60cm, aby nedošlo ich prehriatiu a následne k ich vznieteniu. Kvôli tomuto neodporúčam tento ohrievač do minimalistických brolly a bivakov. Telo samotného ohrievača je aj po niekoľkých hodinách prevádzky studené, ale predná mriežka je horúca. Ničím ju nezakrývajte!

Mr. Heater Little Buddy

Ako dlho vydrží jedna kartuša s Mr. Heater Portable Buddy?

Vždy skontrolujte, či plyn neuniká v okolí závitov napojenia s kartušou, či s hadicou. Pri nižších teplotách môže dochádzať ku kondenzácii vodnej pary na ohrievači, či plynovej bombe. Je to normálny, bežný jav. Spotreba plynu závisí od viacerých faktorov, ako napr.: regulácia výkonu, vonkajšia teplota a pod.

My sme mali k dispozícii prepojovaciu hadicu na 2kg bombu a tá nám vydržala cca 20 – 22 hod. počas ktorých išiel Portable Buddy na plno. Ohrevná časť po zahriatí zmení farbu na oranžovú a celkom slušne osvetlí vnútro bivaku, čiže okrem tepla ohrievač poslúži aj ako núdzové osvetlenie dostatočné na to aby ste si našli čelovku, topánky a pod.

Mr. Heater Portable Buddy je proste bomba! Ak zvažujete kúpu ohrievača, určite porozmýšľajte práve nad nim, hlavne kvôli jeho bezpečnostným poistkám a vysokému výkonu. Po dodržaní bezpečnostných podmienok si môžete užívať pobyt pri vode aj pri teplotách pod bodom mrazu v príjemnom teple vo vašom bivaku, či karavane.

Odporúčame pozrieť nasledovné video, resp. predstavenie ohrievačov Mr. Heater a TEST ODS a TOS senzorov.

Ohrievače môžete kúpiť na nasledovných odkazoch:
1. Ohrievač Mr. Heater Portable Buddy
2. Ohrievač Mr. Heater Little Buddy

Budeme veľmi radi, ak sa do komentárov nižšie (pod článkom) podelíte o vaše skúsenosti s daným produktom. Čím viac názorov, tým lepšie. Ďakujeme, že aj vy nám pomáhate vytvárať unikátny obsah s pridanou hodnotou pre tisíce čitateľov.

10
Náš tip

Ohrievač Mr. Heater Portable Buddy

Mr. Heater Portable Buddy je proste bomba! Ak zvažujete kúpu ohrievača, určite porozmýšľajte práve nad nim, hlavne kvôli jeho bezpečnostným poistkám a vysokému výkonu.

Plusy

  • ODS senzor
  • TOS senzor
  • Vysoký výkon
  • Malé transportné rozmery
  • Možnosť napojiť na 2kg a 5kg plynovú bombu

Mínusy

  • Žiadny som nenašiel
Overený tester a produktový špecialista e-shopu Rybarske.sk
Dlhoročné skúsenosti, odbornosť a poradenstvo. Špecializácia na kaprárinu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Scroll to top