Kreslá, stoličky a lehátka Recenzie

Sonik SK-Tek Sunchair – kreslo pre náročných

Priznajme si to. Byť na rybách je v dnešnej dobe luxus, ktorý si mnohí nemôžeme dovoliť veľmi často. Keď sa nám podarí nájsť si čas a rozhodneme sa pri vode stráviť niekoľko dní, mali by sme si maximálne oddýchnuť a užiť si každý moment. K tomu je potrebné určite aj pohodlie, ktoré nám dokáže ponúknuť rozmerný bivak, ale aj kvalitná rybárska stolička či kreslo. Kreslo Sonik SK-Tek Sunchair medzi takéto kreslá rozhodne patrí, a tak sme ho pre vás otestovali. Prečítajte si, pre akých rybárov je toto kreslo vhodné a aké nevýhody sme počas jeho testovania objavili.

Konštrukcia – nadštandardný komfort a stabilita

Prvé, čo si na tomto kresle všimnete, sú jeho rozmery. So sedacou časťou s priemerom 102 cm patrí rozhodne medzi najväčšie kreslá, ktoré si dnes môžete kúpiť v rybárskom obchode. Aj napriek veľkému priemeru sedacej časti však samotné kreslo váži len 6,4 kilogramu, čo je porovnateľné s rybárskymi kreslami menších rozmerov. Konštrukcia je veľmi jednoduchá na postavenie – kreslo Sonik SK-Tek Sunchair postavíte naozaj len jedným pohybom.

Sonik SK-Tek Sunchair

Na zaistenie slúžia poistky na boku, ktoré stačí jednoducho zacvaknúť na svoje miesto a kreslo je pripravené na použitie. Obrovským plusom sú veľké pätky nôh, ktoré fungujú proti zaboreniu sa do mäkšieho podkladu. Všetky 4 nohy sú výškovo nastaviteľné a tak neexistuje miesto, kde by ste toto kreslo nevedeli nastaviť do stabilnej polohy. Samozrejme, ak nechcete skúšať, ako sa na ňom sedí v strmom kopci. 🙂

Po poskladaní ponúka kreslo Sonik SK-Tek Sunchair naozaj bohatý priestor na sedenie. Sonik sa ho snažil využiť na maximum – aj preto sú po stranách sieťované vrecká, do ktorých si môžete vložiť smartfón, peán, okuliare, či čokoľvek, čo chcete mať po ruke. Výhodou je aj integrované vrecko v zadnej časti, v ktorom sa ukrýva ochranný obal, ktorý využijete najmä pri preprave. S nosnosťou takmer 150 kilogramov je toto kreslo určené aj pre poriadnych rybárov. A tí si v ňom dokážu naozaj pohodlne sadnúť.

TIP: Recenzia tašky Fox Camolite Laptop Gadget Bag

Jediná nevýhoda konštrukcie je ale práve to, čo sa nám na kresle páči najviac – jeho rozmery. Kreslo sa nedá zložiť na polovicu, a tak má pri transporte tvar kruhu s priemerom približne 110 – 120 cm. Výhodou je, že sa dá poskladať do „disku“, takže ho jednoducho skryjete napríklad pod posteľ. Počítajte však s tým, že zaberie trochu viac miesta ako bežné kreslo. Hold, za kvalitu a pohodlie sa nejak musí platiť.

Skúsenosti s používaním kresla Sonik SK-Tek Sunchair

Na niekoľkodňovej rybačke sme otestovali, či je kreslo Sonik SK-Tek Sunchair naozaj tak pohodlné, ako sa na prvý pohľad zdá. A zdanie v tomto prípade neklamalo. Sonik SK-Tek Sunchair patrí medzi jedny z najpohodlnejších kresiel, v akých sme mohli sedieť. Ponúka luxusný priestor na sedenie, a to aj pokiaľ patríte medzi rozmernejších rybárov. Pokiaľ plánujete pri vode stráviť viac ako deň, kreslo týchto kvalít určite oceníte. Existuje však aj skupina rybárov, ktorým by sme toto kreslo neodporučili, prípadne odporučili v kombinácii s inou stoličkou – a to sú feedristi, alebo všetci tí, ktorí sa často z kresla stavajú na nohy.

Sonik SK-Tek Sunchair

Sonik SK-Tek Sunchair je naozaj pohodlné kreslo, no jeho konštrukcia a ťažisko je trochu nižšie ako pri bežných rybárskych kreslách či stoličkách. Opakované postavenie sa z kresla v priebehu krátkeho času je tak trochu náročnejšie. Nemyslíme to v zlom – ak ste kaprár a v kresle presedíte veľa času, budete naozaj príjemne prekvapení, ako pohodlné toto kreslo je. Ak ale potrebujete z kresla neustále vstávať, môže vás to stáť viac energie. Ak ste teda vášnivým kaprárom a neprekážajú vám trošku väčšie prepravné rozmery kresla Sonik SK-Tek Sunchair, rozhodne vám ho odporúčame ako pohodlnejšiu a luxusnejšiu verziu klasických rybárskych kresiel.

Sonik SK-Tek Sunchair si môžete kúpiť v obchode Rybárske.sk.

Parametre Sonik SK-Tek Sunchair:

  • Hmotnosť: 6,4 kg
  • Nosnosť: 150 kg
  • Rozmer sedacej časti (priemer):  102 cm
9
Výborné

Rybárske kreslo Sonik SK-Tek Sunchair

Sonik SK-Tek Sunchair patrí medzi najpohodlnejšie rybárske kreslá, aké si dnes viete kúpiť. Jeho najväčším plusom je určite pohodlie, ktoré ponúka. Ak vám nevadia jeho väčšie rozmery, tak ide o ideálne kreslo pre náročných rybárov a ich viacdňové výpravy.

Plusy

  • Nadštandardné pohodlie pri dlhšom sedení
  • Praktické vychytávky
  • Jednoduché zloženie a rozloženie
  • Stabilita a nosnosť až 150 kg
  • Príjemný materiál sedáku

Mínusy

  • Väčšie prepravné rozmery
  • Nižšie ťažisko
Od detstva mám vzťah ku kaprárine, prívlači, ale aj muškáreniu. Viac ako 5 rokov som sa živil písaním recenzií a testovaním moderných technológií. Dnes tieto zručnosti prenášam do testov rybárskych produktov, aby som vám pomohol s výberom tej správnej rybárskej výbavy.

2 comments on “Sonik SK-Tek Sunchair – kreslo pre náročných

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Scroll to top