Kreslá, stoličky a lehátka Novinky Recenzie

FOX R-Series Camo Sleep System – lehátko so spacákom

Ak plánujete niekoľkodňovú výpravu a ešte vo svoje rybárskej výbave nemáte lehátko a spacák, prípadne sú už hodné výmeny, je na čase to zmeniť. Lehátko so spacákom FOX R-Series Camo Sleep System je ideálnou kombináciou pre fanúšikov značky FOX a všetkých rybárov, ktorí sú ochotní zaplatiť za kvalitu a perfektné vyhotovenie lehátka s integrovaným spacákom, ktoré sa dajú používať spoločne, ale aj samostatne. My sme ich pre vás samozrejme otestovali.

FOX R-Series Camo Sleep System

Má takáto kombinácia lehátka a spacáku zmysel? | FOX R-Series Camo Sleep System

FOX R-Series Camo Sleep System nie je žiadny test výrobcu ako spojiť spacák s lehátkom. FOX má vo výrobe lehátok aj spacákov bohaté skúsenosti a celý sleeping systém vychádza z už odskúšaných a časom preverných produktov. Konkrétne je tento produkt inšpirovaný populárnym lehátkom R2 CAMO Bedchair, z ktorého FOX vybral to najlepšie a použil to pri tvorbe sleeping systému.

Základom FOX R-Series Camo Sleep System je samozrejme lehátko, konkrétne 6-nohá verzia, ktorú dopĺňa perfektný 4-sezónny spacák vo FOX Camo vzore. Poviete si – na čo si budem kupovať lehátko s integrovaným spacákom, keď si ich môžem kúpiť samostatne? Kombinácia lehátka a spacáku od FOX však prináša viacero výhod, ktoré vás presvedčia, že táto kúpa má zmysel. Spacák je totižto perfektne prispôsobený lehátku, pripína sa naň špeciálnou sadou zipsov a celkovo spolu tvoria naozaj veľmi pohodlný systém na spanie v akýchkoľvek podmienkach.

Navyše, vďaka integrovanému popruhu viete lehátko aj so spacákom zbaliť niekoľkými ťahmi možno za 30 sekúnd. Nemusíte ich tak baliť a skladovať samostatne, čo je obrovskou výhodou pre ľudí žijúcich v byte alebo pre rybárov, ktorým sa jednoducho nechce po rybačke všetko spätne skladať do samostatných tašiek. Lehátko aj so spacákom majú pritom po zložení veľmi podobné rozmery ako samostatne zložené lehátko, takže táto kombinácia výrazne šetrí miestom u vás doma.

Konštrukcia a vychytávky

Samotné lehátko má okrem už spomínaných 6 nôh aj premakané spracovanie kĺbov a spojov. Jeho rozloženie trvá len niekoľko sekúnd a po rozložení je lehátko extrémne pevné a komfortné. Spodná časť lehátka (určená pre nohy) je k rámu pripevnená gumolanom po obvode, zatiaľ čo drieková a chrbtová časť sú vystužené aj v strede (čo je pevnejšie a komfortnejšie – takéto vystuženie ponúkajú len drahšie lehátka). Už po prvom ľahnutí si na lehátko pochopíte, že FOX si jeho výrobu naozaj odmakal. Lehátko je naozaj veľmi komfortné, a to aj vďaka fleecu na povrchu a polstrovanej časti hlavy, ktorú môžete použiť ako vankúš.

Nohy majú pätky proti zapadnutiu do blata. Sú vyrobené z plastu a vďaka všesmerovému kĺbu a systému teleskopických nôh viete lehátko postaviť stabilne na akomkoľvek mieste a teréne (teleskopické nohy sa dajú posúvať medzi 30-40 cm dĺžky). Páči sa nám aj systém sklápania nožnej časti, ktorám sa k rámu prichytí do plastového U-čka. Vďaka tomu perfektne lehátko drží pokope aj keď ho prenášate už rozložené. Pre FOX R-Series Camo Sleep System je špecifický zips (konkrétne dva zipsy) po obvode lehátka. Pomocou nich k lehátku pripevníte samotný spacák. Zipsy sú odolné a určite toho znesú viac než dosť, o to sa netreba báť.

TIP: Prečítajte si recenziu – Sonik SK-Tek Sunchair – kreslo pre náročných

Po prizipsovaní spacáku k lehátku máte k dispozícii perfektné kombo na spanie. Spacák drží vďaka mohutným zipsom na mieste ako prišitý a zvládne aj náročné nočné „prehadzovanie sa“. Spacák je vybavený taktiež kvalitnými zipsami, aj plastovými karabinkami, ktorými zaistíte, že sa počas spánku samovoľne nerozopne. Výhodou sú aj zipsy, ktoré sa dajú takmer po celom obvode spacáku odzipsovať. Vy tak môžete jednoducho zo spacáku vyjsť alebo aj do neho vôjsť bez toho, aby ste sa do neho súkali zvrchu. Predsalen, keď je spacák prizipsovaný k lehátku, to súkanie sa zvrchu nie je úplne ideálna cesta.

Záverečné hodnotenie | FOX R-Series Camo Sleep System

Priznáme sa – keď sme prvýkrát videli FOX R-Series Camo Sleep System, povedali sme si, že to predsa musí byť to isté ako akékoľvek iné lehátko a samostatný spacák. Veď tam nemôže byť až tak veľa rozdielov. No tie rozdiely tam naozaj sú. Samotné lehátko je extrémne pohodlné, jednoducho sa rozkladá a je vyrobené z materiálov, ktoré vám vydržia naozaj roky. A výhoda spacáku prizipsovaného priamo k lehátku nie je len v menších rozmeroch pri skladovaní. Spacák sa počas noci nehýbe, aj keď sa často otáčate z boka na bok, perfektne drží na svojom mieste a pritom je ešte aj veľmi pohodlný.

Za obrovskú výhodu pokladáme aj to, že lehátko so spacákom môžete mať rozbalené a pripravené na spanie za 30 sekúnd a nemusíte tak touto „menej podstatnou“ činnosťou na rybách strácať čas. Rovnako pri balení máte lehátko aj so spacákom do minúty poskladané a naložené v aute, čo je naozaj luxus. A pri značke FOX sa ani nemusíme rozprávať o kvalite použitých materiálov. Je to jednoducho paráda a každý náročný rybár si po kúpe FOX R-Series Camo Sleep System bude určite pochvaľovať.

Vlastnosti FOX R-Series Camo Sleep System: 

 • integrovaný systém lehátka so spacákom,
 • spojenie pomocou 2 mohutných zipsov po celom obvode lehátka,
 • celková hmotnosť lehátka so spacákom – 16,1 kg,
 • rozmery: 212 x 98 cm,
 • nosnosť 150 kg,
 • lehátko:
  • 6 nôh so širokou pätkou,
  • teleskopické nohy, ktoré je možné nastaviť jednoducho na výšku 30-40 cm,
  • fleecový povrch, polstrovanie vo vankúšovej časti,
  • kvalitná konštrukcia a mechanizmy, ktoré vydržia roky používania,
 • spacák:
  • 4-season spacák pre celoročné použitie,
  • povrchový materiál: 100% polyester (voduodpudivý),
  • výplň: 100% polyuretan,
  • minimálna teplota použitia -10°C,
  • kvalitné zipsy po celom obvode,
  • FOX Camo vzor.

FOX R-Series Camo Sleep System si môžete kúpiť v obchode RybárskePotrebyRyba.sk.

9
Ideálne kombo

FOX R-Series Camo Sleep System

Perfektná kombinácia lehátka so spacákom, ktorá so sebou prináša radu výhod - komfortné spanie, menšie transportné rozmery, či pohodlie pri skladaní a používaní. Značka FOX je aj pri tomto produkte zárukou kvality a praktických vychytávok.

Plusy

 • Kvalita spracovania
 • Premyslené spojenie lehátka so spacákom
 • Komfortné spanie
 • Transportné rozmery
 • Centrálna výstuž bedrovej a chrbtovej časti

Mínusy

 • Trochu vyššia cena
Od detstva mám vzťah ku kaprárine, prívlači, ale aj muškáreniu. Viac ako 5 rokov som sa živil písaním recenzií a testovaním moderných technológií. Dnes tieto zručnosti prenášam do testov rybárskych produktov, aby som vám pomohol s výberom tej správnej rybárskej výbavy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Scroll to top