Príslušenstvo Recenzie

JRC Radar DR 2+1 signalizátory s príposluchom

Do našich rúk sa dostala novinka pre rok 2021 – signalizátory JRC Radar DR 2+1, ktoré sa dodávajú aj s príposluchom a v praktickom plastovom kufríku. Ide o základný model, ktorý je určený pre tých, čo si chcú vyskúšať chytanie rýb s príposluchom. Aké výhody a nevýhody sme počas niekoľkodňovej rybačky zaznamenali, si môžete prečítať v recenzii nižšie.

JRC Radar DR 2+1 | Signalizátory

Ako sme už v úvode spomínali, JRC Radar DR je základným modelom signalizátorov s príposluchom. Pocítite to aj na konštrukcii, ktorá je vyrobená z ABS plastu a ponúka len to najnutnejšie. Na tele signalizátora nájdete klasické tlačidlá s pogumovaným povrchom, ktoré síce pôsobia lacným dojmom, no mali by vydržať dlhú dobu. Nastavíte nimi tón hlásenia (4 typy), citlivosť (4 úrovne) a tretie tlačidlo slúži na vypínanie. Konštrukcia je samozrejme vodeodolná a jej veľkou výhodou sú zvýšené uši, ktoré chránia vypadnutie prútu pri zábere do strany.

To, v čom sú signalizátory JRC Radar DR naozaj vynikajúce, sú ich LEDky a ich svietivosť. Záber budete v noci vidieť pokojne aj z niekoľkých desiatok metrov. Signalizátory sú totiž osadené extrémne svietivými LED diódami. V nami testovanej sade (2+1) boli signalizátory rozlíšené farebne na červený a modrý. Výhodou je tiež to, že LED jednotlivých signalizátorov blikajú ešte 15 sekúnd po zábere. Vy tak viete, na ktorom prúte sa niečo deje a aj po tme viete do ruky chytiť ten správny prút.

Čo sa konštrukcie signalizátorov týka, musíme spomenúť ešte aj vystužený závit pre uchytenie do stojanu či vidličky, prítomnosť jacku pre pripojenie svietiacich swingrov, ako aj napájanie. To v tomto prípade zabezpečuje 9V batéria, kvôli čomu je signalizátor aj trochu rozmernejší. Stále však ponúka moderný dizajn a pomerne kompaktné rozmery. Určite sú signalizátory JRC Radar DR menšie ako základné modely výrobcov bez príposluchu.

JRC Radar DR 2+1 | Príposluch

Veľmi podobný dizajn ponúka aj príposluch JRC Radar DR. Na jeho prednej strane sa nachádzajú 4 LED diódy, každá inej farby pre jednotlivé signalizátory. Pod nimi nájdete reproduktor, tlačidlá si svoje miesto našli v pravom boku. Okrem vypínača sa tu nachádza aj tlačidlo pre reguláciu hlasitosti (4 úrovne + tichý režim, bohužiaľ bez vibrácií) a tlačidlo pre zmenu tónu (4 typy). Z hornej strany trčí malá anténka, ktorej môžeme vďačiť za dosah viac ako 100 metrov (v ideálnych podmienkach až 120 metrov). Vedľa anténky nájdete aj malý otvor na šnúrku na krk, ktorá je súčasťou balenia.

Batérie sa menia už klasicky zo zadnej strany. V tomto prípade ale príposluch JRC Radar DR nie je napájaný 9V batériou, ale 3 kusmi AAA batérií. Výdrž batérie signalizátorov a príposluchu bohužiaľ nevieme posúdiť, pretože sme ich testovali len na 3-dňovej rybačke. Počas nášho lovu boli ale signalizátory nonstop zapnuté, vrátane príposluchu a batérie nebolo potrebné meniť.

TIP: Sonik Gizmo 2+1 Alarm + Bivvy Lamp

Celkové hodnotenie

Signalizátory Radar DR sú moderné, kompaktné, dodávajú sa v pevnom plastovom kufríku a sú spoľahlivé. Nemajú síce niektoré špeciálne funkcie, ale na signalizovanie záberov slúžia veľmi dobre. Ich najväčšou výhodou ale nie je konštrukcia, ale ich cena. Tá sa pri sade 2+1, ktorú sme testovali, pohybuje pod hranicou 100 EUR. A to hodnotíme veľmi pozitívne.

Pri teste nám najviac chýbali vibrácie odposluchu v tichom režime, pretože počas tichej noci je aj najnižšia hlasitosť príposluchu dosť hlasná na to, aby o vašom zábere vedeli aj rybárski susedia. Naopak, najviac sa nám páčili naozaj veľmi dobre viditeľné LED diódy a vzhľad signalizátorov. Okrem toho ponúkajú signalizátory aj odposluch upozornenie na nízku úroveň batérií, ktorá tak predchádza tomu, že by ste kvôli vybitým batériám zmeškali záber. Celkovo ide o výhodnú sadu určenú nenáročným rybárom, ktorí hľadajú najmä jednoduché ovládanie a signalizátory s odposluchom, ktoré im budú dlho slúžiť. A to sada JRC Radar DR ponúka za primeranú cenu.

Signalizátory s odposluchom JRC Radar DR si môžete kúpiť v obchode Rybárske.sk.

7,5
Výhodné

JRC Radar DR 2+1

JRC Radar DR je sada určená nenáročným rybárom, ktorí hľadajú jednoduché ovládanie a signalizátory s odposluchom, ktoré im budú dlho slúžiť.

Plusy

  • Extrémne svietiace diódy
  • Dosah až 120 metrov
  • Jednoduché ovládanie
  • Plastový kufrík v cene
  • Cena

Mínusy

  • Len základná funkcionalita
  • Chýbajúce vibrácie príposluchu
Od detstva mám vzťah ku kaprárine, prívlači, ale aj muškáreniu. Viac ako 5 rokov som sa živil písaním recenzií a testovaním moderných technológií. Dnes tieto zručnosti prenášam do testov rybárskych produktov, aby som vám pomohol s výberom tej správnej rybárskej výbavy.

1 comment on “JRC Radar DR 2+1 signalizátory s príposluchom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Scroll to top