Príslušenstvo Recenzie

Sonik Gizmo 2+1 Alarm + Bivvy Lamp

Každý rybár, ktorý chodí na niekoľkodňové výpravy, ocení kvalitné signalizátory. Práve tie sú totižto zodpovedné za to, či zachytíte jemný záber alebo nenápadný padáčik, ktoré sa neskôr môžu ukázať ako trofejný úlovok. Zhodneme sa preto, že na kvalitných signalizátoroch sa neoplatí šetriť. Sonik Gizmo 2+1 Alarm + Bivvy Lamp je sada 2 signalizátorov s odposluchom, ktorá je netradične doplnená aj o lampu do bivaku. Poviete si, že to bude nejaká hlúposť, no nedajte sa nachytať. Táto sada dáva veľký zmysel a my sa vám pokúsime v našej recenzii povedať aj prečo.

Konštrukčne takmer dokonalé

Prvá vec, ktorá vás na tejto sade prekvapí, je to, aké sú signalizátory Sonik Gizmo malé. Ich konštrukcia má v priereze tvar kruhu s priemerom okolo 5 cm, takže perfektne sadnú do ruky. Na trhu, kde je pre signalizátory príznačný skôr hranatý alebo placatý tvar, ide o príjemnú zmenu. Konštrukcia je vyrobená z plastu a už na prvý dotyk viete, že ide o kvalitný plast, ktorý je pogumovaný. Veľmi oceňujeme aj riešenie tlačidiel, ktoré sa otáčajú a nestláčajú. Takýto otočný mechanizmus je odolnejší a určite aj dlhšie vydrží. Jediné tlačidlo, ktoré sa stláča, je to na zapínanie a vypínanie signalizátora.

Sonik Gizmo 2+1

Signalizátory Sonik Gizmo majú už od výroby integrované v konštrukcii snag ears („uši“), ktoré sú dokonca svietiace. Spĺňajú tak hneď niekoľko funkcií – bránia prútu aby pri prudkom zábere do strany vypadol z hlásiča, LED svetlom signalizujú záber a dokonca slúžia aj ako osvetlenie lovného miesta v noci. Super a praktické – máme radi, keď veci plnia viacero funkcií. V balení nás potešila ešte jedna drobnosť – každý signalizátor má na sebe plastový ochranný kryt, ktorý ho ochráni pri preprave. Maličkosť, ale nás potešila.

Univerzálne napájanie celej sady

Každý signalizátor má samozrejme pridelenú svoju farbu. V našej sade to boli signalizátory s oranžovou a červenou LEDkou. Farbu signalizátora kopíruje aj koliesko, takže si ich nepomýlite. Už na prvý pohľad viete, ktoré je ktoré. Na príposluchu má navyše každý signalizátor pridelenú farebnú aj bielu LED diódu, no o tom si povieme neskôr. Konštrukcia signalizátora obsahuje aj 2,5 mm jack pre pripojenie svietiaceho swingra alebo bobiny.

Napájanie zabezpečujú 2 ks AAA batérií. Ich životnosť sme počas testovania nedokázali preveriť (signalizátory sme používali len niekoľko týždňov), no každý signalizátor má v sebe funkciu upozornenia na slabú úroveň batérie. Navyše, na AAA batérie funguje aj odposluch a bivvy lampa v balení, takže vám stačí dokúpiť pár AAA batérií naviac a nemusíte sa báť, že by vám niečo prestalo počas výpravy fungovať.

Samozrejmosťou je plná odolnosť voči vode a prachu, a to aj napriek otvorenému reproduktoru v prednej časti. Ten chráni špeciálna membrána. Aj napriek menším rozmerom pôsobí konštrukcia hlásičov naozaj mohutne a veľmi kvalitne, čo ale pre túto cenovú kategóriu nie je nič nezvyčajné.

Odposluch so svietidlom

Tak ako signalizátory, aj samotný odposluch Sonik Gizmo má veľmi kompaktné rozmery. Na rozdiel od signalizátorov ale v konštrukcii už nájdeme mechanické (stláčacie) tlačidlá. Tie sú ale vyrobené z rovnako kvalitného pogumovaného plastu, takže sa nemusíte obávať o ich životnosť. Na mieste, kde by ste na signalizátore našli snag ears, má odposluch šikovnú LED lampu. Tú môžete využívať presne vtedy, keď bežíte po tme k udiciam kvôli záberu. Praktická je ale aj v bivaku počas noci, kedy nemusíte hľadať baterku na prisvietenie si. Svetelný lúč síce nebude trhať rekordy v dosvite a sile svetla, no je to praktická vychytávka.

Odposluch má v sebe 4 riadky LED diód – na ľavej strane 4 farebné (pre každý signalizátor jedna, aj podľa farby) a napravo 4 biele (pre každý signalizátor jedna), ktoré detegujú padáčik. Diódy sú jasné a nemali sme problém rozpoznať ich farbu ani počas slnečného dňa. Aj odposluch je poháňaný 2 ks AAA batérií, pričom na jeho konštrukcii výrobca ponechal aj praktický otvor na putko, ktoré pribalil aj do balenia. Odposluch si tak viete zavesiť v bivaku alebo ho nosiť na ruke či vo vrecku pripútaný o nohavice.

Bivvy Lamp – nie je to obyčajná lampa do bivaku

Samostatnú zmienku si zaslúži Bivvy Lamp, teda lampa do bivaku, ktorá je súčasťou tejto sady. Nejde však o len tak hocijakú lampu do bivaku. Táto funguje aj ako ďalší „príposluch“. Automaticky sa totižto spáruje s vašim systémom signalizátorov a odposluchu a v prípade záberu začne pípať, blikať a svietiť (ak si zapnete signalizáciu LEDkami). Nám sa najviac páčilo to, že táto lampa má okrem 8 bielych LED diód po obvode aj jednu RGB diódu v strede. Tá svieti farebne podľa toho, na ktorom signalizátore je záber, rovnako ako odposluch. Keď tak máte záber na udicu s červeným signalizátorom, svieti vám červená LEDka na odposluchu a bivvy lampa svieti na bielo s tým, že stredná dióda svieti na červeno. Je tak jedno, podľa čoho sa budete orientovať, vždy viete, na ktorej udici máte záber. Super vec!

Okrem nastavenia signalizácie záberov (dá sa nastaviť úroveň svietenia LEDiek), viete na Bivvy Lamp upraviť aj hlasitosť pípania a dĺžku odozvy (dá sa nastaviť oneskorené upozornenie svietením, aby vám lampu nezažínalo vždy pri jednom pípnutí, ale až pri ozajstnom zábere). A samozrejme, lampu si viete aj zapnúť v bivaku, keď si potrebujete posvietiť. Praktickými sú aj možnosti jej uchytenia v bivaku – okrem integrovaného plastového háčika obsahuje aj pliešok a podstavu s magnetmi, takže ju viete umiestniť kdekoľvek do bivaku pomocou magnetov.

Praktické vychytávky, ktoré oceníte

Signalizátory Sonik Gizmo sme samozrejme otestovali aj v akcii pri vode. Okrem toho, že ide o naozaj kvalitne vyrobené signalizátory, sme ocenili najmä ich praktické vychytávky. Každý, kto sa rozhodne sadu Sonik Gizmo 2+1 Alarm + Bivvy Lamp kúpiť, bude nadšený z toho, čo všetko dokáže. 100-percentná detekcia záberov, perfektne viditeľné LED diódy na signalizátore aj odposluchu, veľmi malé rozmery odposluchu, ktorý sa tak príjemne nosí, či samotná bivvy lampa v balení sú niečo, čo oceníte vždy, keď tieto signalizátory budete používať.

Nám sa najviac páčila kombinácia klasického príposluchu a lampy do bivaku. Kto nechce, nemusí lampu používať. No niekedy sa stane, že si zabudnete na príposluchu vypnúť vibračný režim a záber jednoducho prespíte. To sa vám s Bivvy Lamp nestane, pretože vás zobudí blikaním svetla. Okrem toho oceníte aj ďalšie vychytávky – napríklad kryty na prenos signalizátorov, integrované LED diódy v snag ears, či integrované svietidlo v príposluchu. Aj to sú veci, kvôli ktorým sa oplatí kúpiť sadu Sonik Gizmo 2+1 Alarm + Bivvy Lamp.

Už nikdy nezmeškáte záber

Samozrejme, signalizovanie samotných záberov s týmito hlásičmi bolo absolútne bezproblémové. Na záber nás upozorňovalo svietiace ucho signalizátora, svietiace koliesko signalizátora, odposluch ako aj bivvy lamp. Neexistovala tak situácia, že by nám záber ušiel alebo by ostal nepovšimnutý. Veľmi praktické sú aj rotačné kolieska pre nastavenie hlasitosti, tónu, či citlivosti signalizátora, ktoré po niekoľkých hodinách viete ovládať aj v úplnej tme.

A oceňujeme aj iné vychytávky – napríklad stíšenie hlásiča pri šponovaní silónu jedným stlačením tlačidla vypínania, automatická ochrana proti ukradnutiu, kedy sa vám rozozvučí odposluch v momentr, keď vypnete niektorý z hlásičov, tiché prvotné zapnutie hlásiča, ktoré vám tak pri príchode k vode nevyplaší hneď všetky úlovky, či automatická synchronizácia tónu signalizátora s príposluchom bez nutnosti vášho zásahu. A v neposlednom rade chválime aj jednoduché manuály pre signalizátory, odposluch aj bivvy lamp v balení, vďaka ktorým si hneď viete nastaviť všetko potrebné. Nevýhodou je snáď len to, že sú návody v angličtine. Ide však o jednoduché výrazy, ktorým porozumie každý rybár.

Záverečné hodnotenie – Sonik Gizmo 2+1 Alarm + Bivvy Lamp

A čo dodať na záver? Sada Sonik Gizmo 2+1 Alarm + Bivvy Lamp rozhodne nie je určená pre všetkých. S cenou vysoko nad 200 EUR je určená naozaj len pre tých rybárov, ktorí pri vode trávia niekoľko desiatok dní v roku, a ktorí ocenia naozaj top kvalitu spracovania a vedia, ako veľmi im môžu vychytávky tejto sady zjednodušiť život. Keď sa ale rozhodnete, že si tieto signalizátory kúpite, veríme tomu, že to neoľutujete. Budú vám slúžiť dlhé roky a vy si vždy, keď ich budete zapínať, poviete, akú dobrú kúpu ste urobili. My im naozaj nemáme čo vytknúť a spoločnosť Sonik od nás získava úprimnú pochvalu za perfektný produkt.

Sonik Gizmo 2 + 1 sada

Zaujímajú vás technické špecifikácie sady Sonik Gizmo 2+1 Alarm + Bivvy Lamp? Nájdete ich v eshope Rybarske.sk alebo na stránke výrobcu Sonik.

Sadu Sonik Gizmo 2+1 Alarm + Bivvy Lamp si môžete kúpiť v obchode Rybárske.sk.

10
TOP PRODUKT

Sada Sonik Gizmo 2+1 Alarm + Bivvy Lamp

Sada Sonik Gizmo 2+1 Alarm + Bivvy Lamp je určená pre rybárov, ktorí pri vode trávia mnoho dní a ocenia top kvalitu a praktické vychytávky.

Plusy

  • Kompaktné rozmery
  • Kvalitné materiály
  • Praktické vychytávky
  • Spoľahlivá signalizácia záberov
  • Perfektný odposluch s integrovaným svietidlom
  • Bivvy Lamp pre netradičné upozornenie na záber

Mínusy

  • Vyššia cena, ktorá však odráža kvalitu produktu
Od detstva mám vzťah ku kaprárine, prívlači, ale aj muškáreniu. Viac ako 5 rokov som sa živil písaním recenzií a testovaním moderných technológií. Dnes tieto zručnosti prenášam do testov rybárskych produktov, aby som vám pomohol s výberom tej správnej rybárskej výbavy.

1 comment on “Sonik Gizmo 2+1 Alarm + Bivvy Lamp

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Scroll to top