Navijaky Recenzie

Shimano SpeedMaster 14000 XTC – navijak pre náročných kaprárov

Mnoho rybárov sa momentálne rozhoduje, aký navijak kúpiť na novú sezonu. Ja som sa rozhohodol pre navijak od značky Shimano, keďže už aj predtým som mal navijaky, ktoré mi slúžia až do dnes. Firma Shimano ponúka obrovské množstvo navijakov, či už na prívlač, alebo kaprárke špecialy. Rozhodovanie nebolo vôbec jednoché, no nakoniec som sa rozhodol pre typ Shimano SpeedMaster 14000 XTC. Prečítajte si moju recenziu.

Keďže väčšinou na mojich výpravách zavážam, alebo nahadzujem len na ozaj krátku vzdialenosť, potreboval som hlavne naviják s veľkokapacitnou cievkou a pevným telom. Tento naviják navyše spĺňal všetky moje požiadavky a veľmi má potešila aj nízka cena. Keďže mám doma ešte dva staršie modely tohto navijáku Shimano SpeedCastl 14000 XTB, ktoré fungujú bezchybne, vôbec mi neprekážalo, že k novým navijákom nie je náhradná cievka.

Modernizácia parametrov

Samozrejme nieje problém náhradné cievky dokúpiť. Tento nový model naviakov prešiel veľkou modernizáciou parametrov, ale aj zmenou dizajnu. Už na prvý pohľad je jasné, že nejde o obyčajný Big Pit navijak, ale ozaj kvalitný stroj, ktorý čo to vydrží. SpeedMaster je možné zakúpiť aj vo variante SpeedMaster 14000 XSC.

Shimano SpeedMaster 14000 XTC

Naviaky sú vybavené novou technológiou Super Slow 5 – super pomalá oscilácie ukladanie vlasca až 50 oinou vlasca na cievku v priebehu jedného oscinačneho cyklu, čo výrazne vylepšuje hladký pohyb vlasca pri navijaní. Ďalšou novinkou pri tomto modeli je technológia X-ship, ktorá zlepšuje účinnosť prenosu krútiaceho momentu pri zdolávaní a navíjaní z veľkej vzdialenosti ťažkej záťaže.

Ideálny navijak?

Zmenou prešla aj brzda použila sa Hi speed Drag, ktorá je ešte rýchlejšia, ako známa Instant Drag, ktorá sa požíva napríklad pri naviakoch Shimano Ultegra 14000XTB. Stačí ňou trocha potočiť a okamžite reaguje, čo je veľkou výhodou pri zdolávaní rýb. Maximálny brzdiaci účinok je až 20kg. Technologia G Free Body v kombinácii s uchytením navijaka Parallel Body, pomáha dosahovať presné a dlhé náhody.

Za mňa ideálny navijak, či už na dlhé vyvážky, alebo na nahadzovanie v perfektnej kvalite za rozumnú cenu.

VLASTNOSTI NAVIJAKU
– 4 zapúzdrené nerezové ložiská S A-RB
– valčekové ložisko
– telo z kompozitu XT-7
– ukladanie vlasca Super Slow 5 Oscillation
– Super Stopper II – Anti-reverse stop systém
– veľká rolnička Power Roller
– jednoduchá hliníková CNC kľučka s ergonomickou koncovkou Bio Grip nastaviteľná na pravú aj ľavú ruku
– rýchla brzda Hi-Speed Drag
– cievka z hliníku kovaného za studena AR-C
– 2 redukcie kapacity vlasca

PARAMETRE NAVIJAKU
Veľkosť: 14000
Kapacita: 0,35mm/550m, 0,40mm/400m
Kapacita: pri použití redukcie: 10000 – 0,40mm/300m, redukcie 3500 – 0,20mm/200m
Hmotnosť: 645g
Prevod: 4,3:1
Ložiská: 4 SSS guličkové + 1 valčekové
Typ oscilácie: Super Slow 5
Návin vlasca na jedno otočenie kľučky: 103cm
Materiál tela: XT-7

Navijak Shimano SpeedMaster 14000 XTC si môžete kúpiť v obchode Rybárske.sk.

Dávnejšie sme pre vás robili aj recenziu na naviják Shimano Ultegra CI4+ XTC, môžete si ju prečítať a pozrieť na tomto odkaze.

10
TOP

Shimano SpeedMaster 14000 XTC

Výborný navijak. Jednoznačne odporúčam.

Plusy

  • Pevné telo
  • Rýchla brzda
  • Cena
  • Pekný dizajn
  • Pomalá oscilácia
  • Dobré ukladanie vlasca

Mínusy

  • Nemá
OVERENÝ TESTER A PRODUKTOVÝ ŠPECIALISTA E-SHOPU RYBARSKE.SK
Zanietený kaprár a milovník rybolovu už od malička. Dlhoročné skúsenosti zaručujú testovanie produktov a spoluprácu s Rybarske.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Scroll to top