Oblečenie Recenzie

Oblek Mivardi Hardcore MCW 3in1

Každý rybár, bez ohľadu na to, či je to kaprár alebo prívlačiar, by mal mať poriadny komplet oblečenia, na ktorý sa môže spoľahnúť v každej situácii. Ja osobne som si vždy kupoval rôzne lacnejšie verzie a vždy to skončilo najhorším scenárom (roztrhnuté nohavice medzi nohami, premoknuté oblečenie, slabá odolnosť voči vetru). Tak som sa pred dvomi rokmi rozhodol trocha zainvestovať a kúpil som si oblek Mivardi Hardcore MCW 3in1.

Táto súprava sa skladá z troch dielov. Bunda, nohavice a fleecová mikina. Odnímateľná fleecová mikina, ktorá je veľmi pohodlná a teplá. Dá sa vlastne používať aj mimo kompletu, čo je výhoda. Má klasické dve vrecká, ktoré sa dajú zapnúť zipsovým systémom. Bunda a nohavice sú vyrobené z veľmi odolného materiálu, ktorý naozaj nepremokne a neprefúkne.

Brutálna odolnosť voči akémukoľvek počasiu

Už veľakrát ma tento komlet zachránil pred dažďom a dokonca aj pred Balatonskými vlnami, ktoré nám špliechali do člna jedna radosť. Výrobca udáva: Vrchná bunda a nohavice s inovatívnym systémom troch vrstiev a dvoch membrán zaisťujú nekompromisný komfort, nepremokavosť a priedušnosť.

Mivardi Hardcore MCW

Pokiaľ by sa minimálne množstvo vody v naozaj extrémnych situáciách dostalo cez prvú membránu (na vonkajšej vrstve), bude s istotou zachytené druhou membránou (na prostrednej vrstve). Samozrejme obe tieto membrány sú rovnako priedušné a tým zaisťujú konštantný odvod pár.

Tento viacvrstvový systém efektívne chráni aj proti vetru. Toto všetko môžem naozaj len potvrdiť. Ďalej by som uviedol, že bunda má odnímatelnú kapucňu na zips. Disponuje dvomi vnútornými vreckami. Dvomi vonkajšími vreckami na prsia so systémom zatvárania na suchý zips. Dve klasické vonkašie vrecká taktiež na suchý zips a dve vonkajšie bočné vrecká bez zatvárania.

Kvalitné materiály bundy aj nohavíc

Celkovo sa dá bunda zapnúť mohutným zipsom, ten je zakrytý prekladom a znova na suchý zips. Límec bundy je riešený z mäkkého semišu, aby nedráždil krk, alebo bradu. Je taktiež vybavená pútkom, na ktorom sa dá zavesiť na vešiak. Nohavice sú veľmi pohodlné a tak ako aj budna majú optimálny strih, tak sa dá v komplete v pohode sedieť, nahadzovať, čupnúť a podobne. Kolená, zadná časť a ramená sú z oderu vzdorného materiálu.

Môj problém bol vždy, že pri čupnutí mi nohavice nevydržali v rozkroku. S týmto kompletom už tento problém nemám. Nohavice sú vybavené štyrmi vreckami. Dve klasické na ruky so zipsom a dve po bokoch na nohách so zipsom aj cvokmi, aby nezatieklo do vreciek pri daždi. Na nohaviciach sa nachádzajú pútka na opasok a taktiež sú vybavené odnímateľnými trakmi, ktoré zároveň chránia kríže. Tu by som mal výhradu k tomu systému (stále sa mi svojvoľne odopína, myslím zips).

Vysoký vodný stĺpec

Spodná časť nohavíc sa dá zipsom zväčšiť, či už pri gumákoch, alebo podobne. Vnútorná časť nohavíc z mäkkej šušťákoviny, ale keď už je vonku naozaj zima okolo 0 stupňov, tak si už dávam pod komplet aj termoprádlo a v pohode už vydržím všetko. Komplet Mivardi Hardcore MCW 3in1 sa môže pýšiť vodným stĺpcom 10 000 mm. To sme preverili pri teste s wapkou a komplet ma udržal suchého.Komplet ma drží v suchu a teple skoro 2 roky a nemôžem ho oznámkovať inak, ako známkou 9,5.

Oblečenie Mivardi Hardcore si môžete kúpiť v obchode Rybárskepotrebyryba.sk.

9.5
Odporúčam

Mivardi Hardcore MCW 3in1

Komplet ma drží v suchu a teple skoro 2 roky a nemôžem ho oznámkovať inak, ako známkou 9,5.

Plusy

  • výborná ochrana proti vetru
  • výborná ochrana proti dažďu
  • strih ma neobmedzuje pri pohybe
  • výborný celkový dojem

Mínusy

  • odopína sa mi svojvoľne zips od trakov
  • vyššia cena
OVERENÝ TESTER A PRODUKTOVÝ ŠPECIALISTA E-SHOPU RYBARSKE.SK
Produktový špecialista na kaprárinu a najžiadanejšie produkty na trhu s dokonalými fotografiami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Scroll to top