Novinky Porovnania Recenzie Udice

Porovnanie prútov WOLF X3K vs. FOX Horizon X3

Na základe Vami zvolených produktov, som mal možnosť vyskúšať si 2 prúty a to Wolf X3K a Fox Horizon X3.

Nedá mi nespomenúť, že nejde o udice z rovnakej cenovej kategórie, čo sa odzrkadlilo aj na použitých materiáloch. Ich vzájomné porovnanie vďaka tomu nebolo jednoduché, ale tu sú moje postrehy za cca 2 mesiace používania.

1. Wolf X3K 12ft. 3.25lb Shrink Tubef

Základné info:

 • Počet dielov: 2
 • Dĺžka: 360 cm / 12ft
 • Záťaž: 3,25lb
 • Priemer prvého očka: 50 mm
 • Transportná dĺžka: 188 cm
 • Počet očiek: 6
 • Vzdialenosť prvého očka od navijaku: 106 cm
 • Váha: 375 g
 • Blank: vysokomodulovaný 3k 1k woven carp
 • Rukoväť: japonská penová rukoväť Shrink Tube
 • Sedlo navijáka: matné čierne ALPS

Za zrodom značky WOLF stoja anglický špecialisti, ktorý pred rokmi založili značku FOX. Prúty série X3K sú kombináciou anglickej kvality, moderným dizajnom a najnovšími technológiami. Tento model je predávaný v dĺžkach 10ft (3m), 12ft (3,6m) a 13ft (3,9m) a v librážach od 2,75lb až po odhodové špeciály s librážou 3,5lb. Rukoväť si môžete zvoliť buď korok, alebo Shrink Tube.

Mne sa dostal do ruky model 12ft. so záťažou 3,25lb. Od prvého momentu bolo jasné, že tento prút si ma získa svojím spracovaním a použitými komponentami. Matný čierny blank v kombinácií s matne čiernym ALPS sedlom dáva tejto udici punc luxusu. Možno by som na ňom uprednostnil FUJI SiC KWSG očká, ale Mark Tunley asi vie čo robí. Zaujímavým detailom je, že na prúte sú použité dvojstopové aj jednostopové očká a práve na nich sa mi zvykla spraviť slučka pri odhode so zaklipovaným vlascom. Nikdy pred tým sa mi to na žiadnom prúte nestalo, takže to pripisujem tomu. Koncové očko je o veľkosti 16mm.

Udicu som využíval hlavne na odhod a s použitím 100g olova potrebnú vzdialenosť (cca 120 m) zvládala hravo, dokonca by som povedal, že mala ešte dostatočnú rezervu. Použitie malej PVA pančušky nemalo na dĺžku hodov žiadne nežiaduce účinky. Zároveň si však zachovala príjemnú akciu pri zdolávaní rýb, dokázala odpružiť aj divokejšie výpady kaprov bez problémov. V tomto smere jej ozaj niet čo vytknúť.

Rukoväť potiahnutá Shrink Tube je príjemná, nešmýka sa, umožňuje dobrú uchytenie do dlane a zároveň netlačí ani pri zapretí prútu do oblasti triesla. Na konci je malé, decentné logo značky.

Sedlo ALPS je jednoducho nádherné! Naviják mi v ňom sedel ako zadok na šerbli. Zaujímavé, ale bude, držať prút v ruke pri mínusových teplotách. Nebude to asi nič príjemné. To sú však jediné maličkosti, ktoré by som inak vydarenej X3Ke mohol vytknúť.

Pokiaľ potrebujete silnejší prút na odhod na väčšie vzdialenosti, ale zároveň od neho očakávate slušnú zdolávaciu akciu je toto vhodný kandidát. Cena sa môže niekomu vzdať vysoká, ale treba sa pozrieť na použité komponenty. Za kvalitu si niekedy proste treba priplatiť. Wolf X3K 12ft 3.25lb určite nesklamal!

Celkové hodnotenie: 9b

Štandardná cena prútu je 250 €
Na Rybarske.sk za skvelých 225 € ✅

Prúty môžete kúpiť na tomto odkaze.

2. FOX Horizon X3 12ft 3lb Abbreviated

Základné info:

 • Počet dielov: 2
 • Dĺžka: 360 cm / 12ft
 • Záťaž: 3lb
 • Priemer prvého očka: 50 mm
 • Transportná dĺžka: 188 cm
 • Počet očiek: 6
 • Vzdialenosť prvého očka od navijaku: 105 cm
 • Váha: 370 g
 • Blank: vysokomodulovaný ľahký carbon
 • Rukoväť: Abbreviated Handle (delená duplonová)
 • Sedlo navijáka: 18mm DPS

Značka Fox radou prútov Horizon X3 ponúka zákazníkom slušný pomer výkonu a kvality ku cene. Je skôr určená pre rybárov s nižším rozpočtom, ktorý aj napriek tomu túžia po prútoch FOX.

Prút ma ľahkú karbónovú konštrukciu s použitím viacsmerných nanovlákien, ktorá poskytuje všestranný výkon. Očká proti zamotaniu určite potešia. Tento model je predávaný v dĺžkach 10ft (3m), 12ft (3,6m) a 13ft (3,9m) a v librážach od 2,75lb až po 3,5lb. K dispozícii je aj SPOD/MARKER prút 12ft alebo 13ft s vrhacou záťažou 5,5lb. Rukoväť si môžete zvoliť buď Slim Cork alebo Abbreviated.

Mnou testovaný model bol 12ft 3lb Abbreviated, čiže delená duplonová rukoväť. Presne takú istú mám aj na svojich staručkých Fox Torque, takže som na ňu zvyknutý a dobre mi sedí v ruke.

Keďže malo ísť o porovnávku, používal som obe udice naraz. Rozdiel bol hlavne v sile, alebo lepšie povedané v schopnosti dosahovať vzdialenosti, v ktorých som chcel loviť. X3ka nie je žiadny odhodový špeciál. V mnou skúšanej libráži bolo dosť obtiažne dosahovať vzdialenosti okolo 120m. Použitie PVA neprichádzalo vôbec do úvahy a aj tak sa mi nie zakaždým podarilo hodiť tak ďaleko, ako by som potreboval. Zdolávanie rýb však bolo bezproblémové. X3ka je mäkkšia udica, má príjemnú akciu a dokážete si ňou vychutnať aj kapríky menšej váhovej kategórie, no keď bolo treba zabrať a otočiť rybu od prekážky, popasovala sa stým a nemal som pocit, že sa o ňu musím báť.

Sedlo navijáku je taká klasika. Naviják v ňom síce sedí dobre, ale sem tam ho musíte dotiahnuť.

Prvé dojmy z prútu FOX Horizon X3 boli zmiešané. Zdal sa mi ťažký, hrubý, blank lesklý a drsný. X3ka ma nijak nesklamala, ale ani ničím neprekvapila. V jeho cenovej relácií ničím neprečnieva nad ostatné a už je len na Vás, či si vyberiete z množstva značiek práve FOX Horizon X3.

Celkové hodnotenie: 7,9b

Štandardná cena prútu je 127,77 €
Na Rybarske.sk za skvelých 103,49 € ✅

Prúty môžete kúpiť na tomto odkaze.

9
POROVNANIE

Porovnanie prútov WOLF X3K vs. FOX Horizon X3

X3ka zaostávala za X3K vo všetkom, no nemožno jej to mať za zlé, keďže sa jedná o udicu v inej cenovej relácií a to má priamy súvis aj na použité materiály. Pokiaľ hľadáte cenovo dostupný prút a neočakávate od neho povedzme zázraky, čo sa týka dĺžky hodov, tak Fox Horizon X3 nemusí byť zlá voľba. Pokiaľ však chcete kvalitu, silu a zároveň aj atraktívny dizajn a nevadí Vám prihodiť o pár €, viac určite pouvažujte nad Wolf X3K.
Overený tester a produktový špecialista e-shopu Rybarske.sk
Dlhoročné skúsenosti, odbornosť a poradenstvo. Špecializácia na kaprárinu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Scroll to top