Používateľské recenzie

RECENZIA: Udice Sonik DominatorX RS

Náš čitateľ Palino Brlej pre vás napísal recenziu na ďalší z rybárskych produktov, ktoré používa na svojich rybárskych výpravách. Tentokrát nám napísal, ako je spokojný (či nespokojný) s prútmi Sonik DominatorX RS, ktoré si vybral na svoje tohtoročné rybárske výpravy. Prečítajte si, aké plusy a mínusy na týchto prútoch našiel počas používania!

RECENZIA: Udice Sonik DominatorX RS

Sonik, pre mňa donedávna značka, ktorú som v eshopoch a v obchodoch iba registroval a obchádzal. Pri výbere udíc na sezónu 2021 som sa obzeral za udicami do 150€ za kus a natrafil som na túto značku a rozhodovanie sa skončilo. Ako zástanca čisto čiernych prútov, tenkých blankov a full shrink rukovätí som sa rozhodol kúpiť tento model v dĺžke 3.6 m 3 Lb s 50 mm okom. Udice som chcel trošku mäkšie, aj na vzdialenejšie hody. Keďže v čase keď som prúty kupoval, nedali sa nikde pozrieť fyzicky, tak som objednal cez eshop a udice sú nakoniec mierne tuhšie ?.

Čo sa týka väčších revírov až po rieku to ale nie je žiadny problém, aj na ťažšie olovo 80 g do 130 g zvláda bez problémov a som presvedčený, že aj ťažšie olovo by zvládla bez problémov. Nakoniec sa mi pri zdolávaní hlavne väčších kaprov osvedčili na výbornú, keďže výpady ryby sú veľmi dobre korigované a rybár má rybu pekne pod kontrolou. V porovnaní s udicou priateľky, ktorá ma prúty Daiwa, ktoré sú veľmi mäkké v tejto libráži, som usúdil že tuhšia akcia sa mi páči viac. Udice majú veľmi pekný prepletaný blank, ktorý je taký akoby drsnejší na omak a v spojení s full shrink rukoväťou z eva peny, ktorá sa veľmi dobre drží, sú to pre mňa veľmi dobre prúty a myslím že potešia nejedného rybára.

Plusy:

  • krásny dizajn,
  • perfektný úchop rukoväte,
  • pohodlné zdolávanie aj väčších kaprov,
  • ideálne na lov na rieke aj jazere.

Mínusy:

  • trošku tuhšie ako podobné prúty iných značiek.

Palimu ďakujeme za ďalšiu recenziu a tešíme sa aj na recenzie od vás, našich čitateľov. Ak aj vy chcete pridať recenziu a získať za ňu zľavu na nákup v e-shope Rybárske.sk, prečítajte si podmienky na stránke Spolupráca.

Chcete si kúpiť novú udicu? Pozrite si ponuku e-shopu Rybarske.sk!

Používateľské recenzie rybárskych produktov, ktoré napísali a poslali čitatelia webu RybarskeRecenzie.eu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Scroll to top