Príslušenstvo Recenzie

Signalizátory FOX Micron MX

Počas jesene sa k nám dostali novinky od značky FOX a medzi nimi aj nové signalizátory FOX Micron MX, ktoré sa dizajnom ponášajú na najvyššiu radu Micron RX+. Ja som ich mal možnosť vyskúšať na víkendovej výprave za kaprami a v nasledujúcich riadkoch, Vám opíšem svoje poznatky.

Základné info:
– Farba: multicolour
– Funkcia hlasitosti: áno
– Funkcia zmeny citlivosti: áno
– Funkcia zmeny tónu: áno
– Napájanie signalizátoru: 2xAAA
– Napájanie príposluchu: 3xAA
– Pozičné svetlá: nie
– Výstupný jack: áno
– Tichý režim: nie

Jedná sa o novinku, ktorá je cenovo dostupnejšia oproti modelu RX+ a to vďaka odobratiu niektorých doplnkových funkcií. Napriek tomu MXka ponúkajú zákazníkovi vysokú kvalitu, spoľahlivosť a všetko čo očakávate od kvalitného signalizátora. Sady sa predávajú vo verziách 2+1, 3+1 aj 4+1.

Balenie FOX Micron MX

Hlásič je možné dokúpiť samostatne a následne spárovať s odposluchom, čiže ak si na začiatku kúpite sadu 2+1 a v budúcnosti si ju budete chcieť rozšíriť jednoducho kúpite samotný signalizátor a napárujete si ho k Vášmu príposluchu. Balenie obsahuje pevný plastový prepravný kufrík,signalizátory, príposluch, šnúrku, skrutkovač (na výmenu batérií je potrebné odskrutkovať zadný kryt), ochranné transportné krytky a návod na použitie.

Nastavenie tónu, hlasitosti a 2 stupňov citlivosti sa berie v tejto triede už ako samozrejmosť. Nastavovanie hlasitosti a výšky tonu je pomocou indexovaného a ergonomického ovládača. Nastavenie citlivosti pomocou prepínača na zapnutie/vypnutie do druhej a tretej polohy.

Fox Micron MX

Nastavenie farby signalizátora určite poteší. Na výber je 6 farieb a nastavíte si ju ľahko vďaka tlačítku na zadnej strane tela signalizátora. Použitá je vysoko svietivá 4mm dióda, ktorá ostane svietiť 10s po zábere. Po zapojení svietiaceho swingra do konektora (2,5 mm) a následnom zapnutí hlásiča swinger svieti 20s.

Technické vychytávky

Životnosť a vodeodolnosť zabezpečuje gumová krytka tohto konektora. Detekciu záberu zaručuje systém snímania D Tec. Nezameniteľný hlboký tón zabezpečuje vysoko kvalitný piezo reproduktor. Super vychytávkou je tiché zapnutie/vypnutie signalizátora (pri zapnutí a vypnutí nevydá žiadny zvuk). Za plus považujem vyššie uši signalizátora, ktoré sú navyše zvnútra obložené gumovou vložkou na ochranu prútu. MXká majú nízku spotrebu batérií vďaka digitálnym obvodom.

Nízky stav batérie je signalizovaný na hlásiči automatickým zmenením farby led diody na azúrovú farbu (zeleno modrá). Táto farba zostane do doby, kým sa batérie nevymenia, potom sa automaticky vrátia na poslednú zvolenú farbu. Na príposluch je možnosť napárovať až 4 signalizátory MX. Dosah sa mi podarilo zmerať na 200m a určite by to šlo aj na viac, no netreba zabúdať, že vyhláška nám káže niečo iné 🙂 Za jedinú chybičku krásy považujem absenciu kontramatky na mosadznom závite signalizátora.

!!! Dôležité upozornenie !!!
Výrobca v návode uvádza, že sú signalizátory vodeodolné ale zároveň doporučuje po použití v silnom daždi nechať vyschnúť bez ochrannej transportnej krytky v izbovej teplote.

Signalizátory FOX Micron MX si môžete kúpiť v obchode RybárskePotrebyRyba.sk.

Odporúčame pozrieť si aj ďalšie produkty FOX, o ktorých sme písali v minulých recenziách.

9.3
Náš tip

Signalizátory FOX Micron MX

Za jedinú chybičku krásy považujem absenciu kontramatky na mosadznom závite signalizátora.

Plusy

 • Možnosť voľby farby signalizátora
 • Výdrž batérií
 • Tiché zapnutie/vypnutie
 • Vyššie uši signalizátora
 • Kvalitné materiály
 • Ochranné transportné krytky
 • Cena

Mínusy

 • Absencia kontramatky na závite signalizátora
 • Pri výmene batérií je potreba použiť skrutkovač
Overený tester a produktový špecialista e-shopu Rybarske.sk
Dlhoročné skúsenosti, odbornosť a poradenstvo. Špecializácia na kaprárinu.

2 comments on “Signalizátory FOX Micron MX

 1. Ortig píše:

  Dobrý deň. Kde kúpim ochranna transportná krytka na fox micron mx plus 2 x.

  1. Ondrej Ličko píše:

   Ja by som kupil tuto tasku vo velkosti medium – https://rybarske.sk/tasticka-camolite-accessory-bags-53859 Originalne krytky na obal som este nevidel, len tasky na prepravu signalizatorov. Pripadne ak to nemusi byt FOX, tak tato taska od Starbaits je na to ako stvorena, aj ked je len na olovo 🙂 – https://rybarske.sk/taska-na-olova-pro-lead-bag-26785

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Scroll to top