Novinky Recenzie

Signalizátory FOX Micron MX

Počas jesene sa k nám dostali novinky od značky FOX a medzi nimi aj nové signalizátory FOX Micron MX, ktoré sa dizajnom ponášajú na najvyššiu radu Micron RX+. Ja som ich mal možnosť vyskúšať na víkendovej výprave za kaprami a v nasledujúcich riadkoch, Vám opíšem svoje poznatky.

Základné info:
– Farba: multicolour
– Funkcia hlasitosti: áno
– Funkcia zmeny citlivosti: áno
– Funkcia zmeny tónu: áno
– Napájanie signalizátoru: 2xAAA
– Napájanie príposluchu: 3xAA
– Pozičné svetlá: nie
– Výstupný jack: áno
– Tichý režim: nie

Jedná sa o novinku, ktorá je cenovo dostupnejšia oproti modelu RX+ a to vďaka odobratiu niektorých doplnkových funkcií. Napriek tomu MXka ponúkajú zákazníkovi vysokú kvalitu, spoľahlivosť a všetko čo očakávate od kvalitného signalizátora. Sady sa predávajú vo verziách 2+1, 3+1 aj 4+1.

Hlásič je možné dokúpiť samostatne a následne spárovať s odposluchom, čiže ak si na začiatku kúpite sadu 2+1 a v budúcnosti si ju budete chcieť rozšíriť jednoducho kúpite samotný signalizátor a napárujete si ho k Vášmu príposluchu. Balenie obsahuje pevný plastový prepravný kufrík,signalizátory, príposluch, šnúrku, skrutkovač (na výmenu batérií je potrebné odskrutkovať zadný kryt), ochranné transportné krytky a návod na použitie.

Nastavenie tónu, hlasitosti a 2 stupňov citlivosti sa berie v tejto triede už ako samozrejmosť. Nastavovanie hlasitosti a výšky tonu je pomocou indexovaného a ergonomického ovládača. Nastavenie citlivosti pomocou prepínača na zapnutie/vypnutie do druhej a tretej polohy.

Nastavenie farby signalizátora určite poteší. Na výber je 6 farieb a nastavíte si ju ľahko vďaka tlačítku na zadnej strane tela signalizátora. Použitá je vysoko svietivá 4mm dióda, ktorá ostane svietiť 10s po zábere. Po zapojení svietiaceho swingra do konektora (2,5 mm) a následnom zapnutí hlásiča swinger svieti 20s.

Životnosť a vodeodolnosť zabezpečuje gumová krytka tohto konektora. Detekciu záberu zaručuje systém snímania D Tec. Nezameniteľný hlboký tón zabezpečuje vysoko kvalitný piezo reproduktor.

Super vychytávkou je tiché zapnutie/vypnutie signalizátora (pri zapnutí a vypnutí nevydá žiadny zvuk). Za plus považujem vyššie uši signalizátora, ktoré sú navyše zvnútra obložené gumovou vložkou na ochranu prútu. MXká majú nízku spotrebu batérií vďaka digitálnym obvodom.

Nízky stav batérie je signalizovaný na hlásiči automatickým zmenením farby led diody na azúrovú farbu (zeleno modrá). Táto farba zostane do doby, kým sa batérie nevymenia, potom sa automaticky vrátia na poslednú zvolenú farbu. Na príposluch je možnosť napárovať až 4 signalizátori MX.

Dosah sa mi podarilo zmerať na 200m a určite by to šlo aj na viac, no netreba zabúdať, že vyhláška nám káže niečo iné 🙂

Za jedinú chybičku krásy považujem absenciu kontramatky na mosadznom závite signalizátora.

!!! Dôležité upozornenie !!!
Výrobca v návode uvádza, že sú signalizátory vodeodolné ale zároveň doporučuje po použití v silnom daždi nechať vyschnúť bez ochrannej transportnej krytky v izbovej teplote.

Štandardná cena signalizátorov je 266,55 €
Na Rybarske.sk za skvelých 215,91 € ✅

Signalizátory kúpite na tomto odkaze.

9.3
Náš tip

Signalizátory FOX Micron MX

Za jedinú chybičku krásy považujem absenciu kontramatky na mosadznom závite signalizátora.

Plusy

  • Možnosť voľby farby signalizátora
  • Výdrž batérií
  • Tiché zapnutie/vypnutie
  • Vyššie uši signalizátora
  • Kvalitné materiály
  • Ochranné transportné krytky
  • Cena

Mínusy

  • Absencia kontramatky na závite signalizátora
  • Pri výmene batérií je potreba použiť skrutkovač
Avatar
Overený tester a produktový špecialista e-shopu Rybarske.sk
Dlhoročné skúsenosti, odbornosť a poradenstvo. Špecializácia na kaprárinu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to top