Príslušenstvo Recenzie

Fox Digital Scales – váha, ktorá znesie až 60 kg

Tentokrát som skúšal a testoval váhu od Fox Digital Scales. Môj prvý dojem bol veľmi pozitívny. Držal som v rukách naozaj mohutnú váhu so skvelým dizajnom.

Váha je dodávaná v gumenom ochrannom kryte, takže pri transporte je plne v bezpečí. Je vybavená veľkým kovovým pútkom pre použitie vážiacej tyče, trojnožky, alebo pre použitie palca. Píšem to preto, lebo výrobca uvádza, ako nesprávne držanie váhy klasika v dvoch rukách.

Citujem:

Nikdy pri vážení nedržte váhu priamo za jeho telo, resp. za inú časť než je určené, používajte vždy vážiace oko. Chybné držanie váhy môže spôsobiť vážne poškodenie zariadenia. Presnosť váženia tak môže byť následne narušená.

Ďalej je vybavená veľkým háčikom na zavesenie vážiaceho saku.

Je napájaná 2 tužkovými batériami LR6 AA 1,5V, doporučujem alkalické batérie. Pre výmenu batérií je nutný skrutkovač pre odstránenie štyroch skrutiek. Na váhe sa nachádza veľký vysoko kontrastný displej, na ktorom je pri zapnutej váhe vidieť aj aktuálny stav batérie štyrmi políčkami a keď je batéria príliš slabá, je nad ňou nápis LO BAT. Zobrazuje za desatinou čiarkou váhu v tisícinách. (napr. 9,999)

Fox Digital Scales

Ovládanie pomocou 3 tlačidiel

Pod displejom sú tri jednoduché tlačidlá. V strede je tlačidlo s ktorým sa váha zapína a vypína. Naľavo sa nachádza tlačidlo na vynulovanie vážiaceho saku (TARE). Posledné pravé tlačilo slúži na prepínanie kg/lb. Táto váha je určená aj na váženie kapitálnych úlovkov. Jej maximálne zaťaženie je až 60 kilogramov.

Veľkou prednosťou je vode odolné utesnenie elektroniky. Bola navrhnutá ako vode odolná, čo môžem aj potvrdiť. Bola používaná viac dní za sebou v daždi, zavesená na trojnožke a všetko ide, ako má. Pochváliť sa môže aj skvelou výdržou batérie. Štyri dni intenzívneho používania na rybárskych pretekoch a zmizla len jedna palička zo štyroch.

Kalibrácia a nastavenie? Výrobca uvádza pre úplne presné hodnoty kalibrovať váhu pravidelne každého pol roka, čo sa mne zdá ako zbytočné na také normálne využitie, ale keby ste sa naozaj rozhodli pre kalibráciu, tak všetky detaily a ceny nájdete na stránke FOX.

Ak by som to mal teda všetko zhrnúť ako tester, tak konkrétnu váhu doporučujem. Jednoduché a kvalitné riešenie, ktoré nesklame.

Váhu Fox Digital Scales si môžete kúpiť v obchode Rybárske.sk.

Budeme veľmi radi, ak sa do komentárov nižšie (pod článkom) podelíte o vaše skúsenosti s daným produktom. Čím viac názorov, tým lepšie. Ďakujeme, že aj vy nám pomáhate vytvárať unikátny obsah s pridanou hodnotou pre tisíce čitateľov.

9,5
Odporúčam

Digitálna váha Fox Digital Scales

Ak by som to mal teda všetko zhrnúť ako tester, tak túto váhu doporučujem. Jednoduché a kvalitné riešenie, ktoré nesklame.

Plusy

  • robustnosť
  • vode odolnosť
  • jednoduchosť
  • dizajn
  • nízka spotreba energie
  • výborný displej
  • ochranné puzdro

Mínusy

  • pri vážení použiť iba pútko (nie držať v ruke)
  • vyššia cena
OVERENÝ TESTER A PRODUKTOVÝ ŠPECIALISTA E-SHOPU RYBARSKE.SK
Produktový špecialista na kaprárinu a najžiadanejšie produkty na trhu s dokonalými fotografiami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Scroll to top