Novinky Recenzie

Čelovka Ridgemonkey VRH300 USB

Posledné 2 mesiace som mal možnosť vyskúšať si čelovku zn. RidgeMonkey s označením VRH 300 USB. Ako už názov napovedá, ide o čelovku, ktorá sa nabíja pomocou micro USB.

Kapacita lythiovej batérie je 2000 mAh, ktorú si viete kontrolovať vďaka stupnici 4 LED svetielok na jej prednej strane po stlačení tlačidla na boku čelovky. Je vode odolná, čo potvrdzuje aj norma IP64 a jej výkon je od 50 do 200 Lumenov.

Po rozbalení bola čelovka ready k použitiu bez potreby prvotného nabíjania.

Výrobca udáva výdrž batérie až 90 hod., ale mne sa pri opakovaných pokusoch napodarilo prekročiť hranicu 48 hod., no pri najvyššom stupni svietenia, čize pri 200 Lumenoch!

Dobu nabitia výrobca uvádza 4-5 hod., a mne to trvalo max. 6 hod., no opäť musím spomenúť, že som ju vybil do úplného dna!

Čelovka má 3 stupne svietivosti, v bielej farbe z toho prvé 2 stupne rozptýlia svetlo do šírky pri 50 Lumenoch respektíve na druhom stupni pri 80 Lumenoch.

Tretí stupeň bielej je kuželovité svetlo využívajúce plnú silu, čiže 200 Lumenov a ním som si vedel dokonale osvetliť protiľahlý breh pri nahadzovaní v noci.

Ďalej je možné využiť 2 stupne zeleného svetla, čo je super pri zdolávaní aj tích najplachejších rýb.

Čo mi chýbalo je červené svetlo, ktoré ako vieme dokáže aspoň ako tak eliminovať otravný hmyz okolo našej tváre.

Super vec na tejto čelovke je, že si ju neviete nasadiť dolu hlavou!

Je jedno ako si ju v rýchlosti natiahnete na hlavu, vždy budete mať tlačidlo na zapnutie na hornej strane, keďže je obojstranná. Neskutočne praktická vec.

Druhá vec je ale ovládanie čelovky jediným tlačidlom. Chvíľu mi trvalo, kým som si zvykol na spôsob prepínania jednotlivých režimov. Čelovka má pomerne veľkú váhu, tak pozor na
správne nastavenie hlavového popruhu, ktorý je príjemný, nič ma nepichalo, neťahalo, ale časť popruhu je potiahnutá kožou a počas teplých nocí som sa dosť potil pod tým.

Čelovka RidgeMonkey VRH300 USB ma milo prekvapila. Má veľa praktických vecí a na tie menej praktické som si rýchlo zvykol a zžil sa s nimi. Určite nebude chýbať v mojej výbave aj napriek jej vyššej cene.

Štandardná cena tejto čelovky je 61,70 €
Na Rybarske.sk za skvelých 55,53 € ✅

Čelovku môžete kúpiť na tomto odkaze.

8.9
Odporúčam

Ridgemonkey - čelovka VRH300 USB

Čelovka RidgeMonkey VRH300 USB ma milo prekvapila. Má veľa praktických vecí a na tie menej praktické som si rýchlo zvykol a zžil sa s nimi.

Plusy

  • Svietivosť
  • Výdrž batérie
  • Nabíjanie cez micro USB
  • LED indikátor stavu batérie
  • Obojstranná
  • Vode odolná

Mínusy

  • Vyššia váha
  • Vyššia cena
  • Chýba červené svetlo
Avatar
Overený tester a produktový špecialista e-shopu Rybarske.sk
Dlhoročné skúsenosti, odbornosť a poradenstvo. Špecializácia na kaprárinu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to top