Člny a motory Novinky Recenzie

Nafukovací čln Mivardi M-boat 270 – pevná nafukovacia podlaha

Keďže väčšinu výprav absolvujem sám, mal som pri výbere nového člna pár podmienok: nutnosť kýlu, pevná podlaha, nízka hmotnosť a malé prepravné rozmery.

Všetky tieto podmienky splnil nafukovací čln Mivardi M boat 270 s pevnou nafukovacou podlahou a kýlom.

Čln sa predáva s prepravnou taškou, posuvnou lavičkou, opravnou sadou, skladacími hliníkovými veslami a nožnou pumpou s funkciou vyfukovania. Hneď pri prvom skladaní člna, som bol milo prekvapený rýchlosťou, ako som zvládol dať čln dokopy. Druhé milé prekvapenie bolo, keď som čln s ľahkosťou nadvihol a sám položil na vodu aj napriek vysokému brehu.

Čln poskytuje veľkorysí vnútorný priestor (154 cm), vďaka kýlu lepšiu smerovú stabilitu aj v silnom vetre a kvalitný mnohovrstvový materiál zabezpečuje veľkú spoľahlivosť a životnosť pri zachovaní veľmi nízkej hmotnosti (26 kg).

Za výhodu nafukovacej podlahy považujem aj menšie šírenie zvukových efektov ako pri drevených, alebo hliníkových podlahách.

Nafukovacia podlaha má však aj svoju nevýhodu a tou je ochladenie a s tým súvisiace zmäknutie podlahy napr. v noci ale to sa dá doriešiť dodatočným dofúkaním podlahy po zotmení, ochladení a opäť máte pevnú podlahu na ktorú sa môžete kľudne postaviť ako pri člnoch s drevenými, alebo hliníkovými podlahami

Štandardná cena tohto člna je 866,56 €
Na Rybarske.sk za skvelých 779,90 €.

Tento produkt kúpite kliknutím na tento odkaz.

8
NÁŠ TIP

Nafukovací čln Mivardi M-boat 270

Čln splnil presne moje očakávania. Je to ideálny pomocník pre rybára, ktorý je väčšinou na výpravách sám. Jeho hmotnosť ocení každý, kto je nútený si poradiť sám pri manipulácii s člnom. Vďaka kýlu sa ho nebojím používať aj na veľkých vodných plochách pri silnom vetre.

Plusy

  • Nízka hmotnosť
  • Malé prepravné rozmery
  • Nafukovací kýl
  • Vnútorný priestor
  • Posuvná protišmyková lavička

Mínusy

  • Po ochladení sfúknutie podlahy a tým pádom prichádzate o „pevnú pôdu pod nohami“
  • Vyššia cena
Overený tester a produktový špecialista e-shopu Rybarske.sk
Dlhoročné skúsenosti, odbornosť a poradenstvo. Špecializácia na kaprárinu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Scroll to top