Príslušenstvo Recenzie

Stojan FOX Ranger MKII

Kaprárskych stojanov je na momentálnom trhu neskutočne veľa. Dnes sa pozrieme na stojan FOX Ranger MKII, ktorý je vylepšenou verziou starého populárneho modelu Ranger.

Páni vo Foxe vyše 12 mesiacov pracovali na vylepšeniach a vychytávkach tohto modelu a tak vznikol nový model MKII, ktorý sa stal najpopulárnejším stojanom medzi kaprármi po celom svete.

ZÁKLADNÉ PARAMETRE:

Hmotnosť: 6,65 kg
Počet prútov na uloženie: 3
Prepravný obal: áno
Výška – Predné nohy 45 – 85 cm
Zadné nohy 40 – 80 cm
Prídavné nohy 120 – 235 cm
Dĺžka: 79 – 179 cm
Šírka hrázd – Predné 38 cm, Zadné 36 cm

Svojou funkčnosťou a možnosťami nastavenia sklonu a uhlu nôh a možnosti posúvania hrázd sa z neho stal najvariabilnejší stojan na trhu. Nohy stojanu je taktiež možné posúvať nezávisle od seba po tele stojanu. Stojan si pri maximálnom rozložení a pri použití dlhých predných nôh zachováva vysokú pevnosť a stabilitu, vďaka pevným a robustným kĺbom, čo nie je úplná samozrejmosť pri konkurenčných stojanoch podobnej veľkosti.

FOX Ranger MKII

Vďaka týmto vlastnostiam sa na neho dokážem spoľahnúť pri ďalekých vyvážkach, pri love na rieke, pri love pod brehom, kde možno očakávať prudké zábery, ako aj pri bežných rybolovoch. Stojan je pomerne rýchlo rozložený vďaka kvalitným rýchloklipom.

Mnoho verzií FOX Ranger MKII

Výhodou tohto modelu je možnosť výberu už pri kúpe z verzie 3 rod alebo 4 rod (čiže 3 prúty alebo 4 prúty). Ďalšou výhodou je možnosť dokúpenia doplnkového príslušenstva ako napr.: hrázdy na 2, alebo na 4 prúty a tak isto si viete dokúpiť aj dozadu extra dlhé nohy. Momentálne je na trhu novinka Ranger MKII camo, kde je elegantná čierna nahradená camo farbou.

Chýb, alebo lepšie povedané nedostatkov pri tomto modele nie je veľa. Mne osobne nevyhovuje uloženie „kontramatky“ na dotiahnutie signalizátorov, alebo rohatiniek a určite musím spomenúť aj vyššiu obstarávaciu cenu.

FOX Ranger MKII si môžete kúpiť v obchode RybárskePotrebyRyba.sk.

Testovali sme pre Vás aj ďalšie stojany:

9.3
Náš tip

FOX Ranger MKII

Vďaka jeho vlastnostiam sa na neho dokážem spoľahnúť pri ďalekých vyvážkach, pri love na rieke, pri love pod brehom, kde možno očakávať prudké zábery, ako aj pri bežných rybolovoch.

Plusy

  • Stabilita
  • Variabilita
  • Dizajn
  • Dlhá životnosť plastov
  • Možnosť dokúpenia rôznych doplnkov
  • Praktický prepravný obal

Mínusy

  • Vyššia obstarávacia cena
Overený tester a produktový špecialista e-shopu Rybarske.sk
Dlhoročné skúsenosti, odbornosť a poradenstvo. Špecializácia na kaprárinu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Scroll to top