Príslušenstvo Recenzie

Mivardi New Dynasty – váha s praktickými vychytávkami

Tentokrát som si zobral na testovanie váhu Mivardi New Dynasty, ktorá je cenovo dostupná pre každého rybára. Testoval som ju na pár výpravách a musím povedať, že ma veľmi milo prekvapila.

Či uželegantným vzhľadom, alebo spoľahlivosťou. Na hornej časti je vybavené oceľovým okom, ktoré slúži na zavesenie na trojnožku. Veľkou výhodou tejto váhy sú aj vyklápacie madlá na uchopenie váhy pre prípad váženia úlovku v ruke. Je to výborná pomôcka keď nemáte k dispozícii trojnožku na váženie.

Ovládanie váhy Mivardi New Dynasty

V spodnej časti je vybavená mohutným oceľovým hákom na zavesenie vážiaceho saku. Na prednej strane je display, ktorý je podsvietený na modro a pod ním sa nachádzajú tri tlačidlá : ON/OFF TARE, UNIT, HOLD. Prvé tlačidlo ON/OFF – TARE má dve funkcie. Krátkym stlačením váhu zapnete a je ihneď pripravená na váženie. Má však aj funkciu manuálneho tarovania. Jednoducho si odvážite vážiaci sak, váha vydá zvukový signál a zaaretuje nameranú hodnotu.

Stačením tlačidla TARE si odrátate váhu saku a po vložení máte úlovku máte čistú váhu. (Príklad: zavesím si na váhu vážiaci sak. Váha zaaretuje 950g zvukovým signálom. Stlačím TARE a keď dám sak preč na váhe mám -950g. Po zavesení saku aj s úlovkom mám čistú váhu úlovku). POZOR! Váha je nastavená, že sa po 1 minúte nečinnosti sama vypne, takže aj funkcia TARE trvá 1 minútu.

Mivardi New Dynasty

Druhé tlačidlo UNIT slúži na prepínanie nameranej hodnoty Kg, Lb, Oz, stupne Celzia a stupne Fahrenheita. Vo váhe je zabudovaný aj teplomer. Takže je možné si odmerať vonkajšiu teplotu vzduchu. Tretie tlačidlo HOLD slúži na vypnutie, alebo zapnutie aretácie nameranej hodnoty. Dlhým stlačením vypnete, že po zvážení úlovku váha nevydá zvukový signál a nezastaví váhu na nameranej hodnote. Tak isto dlhým stačením opäť túto funkciu zapnete.

Mnohé nvychytávky

Na zadnej strane je otvor na dve 1,5 AAA batérie, ktorý je uchytený štyrmi malými skrutkami. To je trocha nemotorné, keď sa váha vybije na rybách a nemáte skrutkovač, ale je to dobré na úkor vodeodolnosti. Kryt má aj tesnenie a preto sa táto váha stáva VODEODOLNÁ čo je veľká výhoda. Na krytke na batérie sa ešte nachádza malý magnet, ale akosi som nepochopil na čo má slúžiť, lebo keď váhu priložím aj k dákemu kovu tak nedrží.

Jej maximálne zaťaženie je 40KG/88lb. Váha je vybavená automatickým vypínaním ako som už spomínal po jednej minúte. Tu by som prijal možno minútky dve, aby bol ten čas preloženie kapra z vaničky do vážiaceho saku ešte komfortnejší. Váha má ešte zabudovaný indikátor nízkeho stavu batérie. Pre mňa je tento výrobok veľmi vydarený a dostáva odomňa známku 9,5.

Váhu Mivardi New Dynasty si môžete kúpiť v obchode Rybárske.sk.

Ďalšie recenzie značky Mivardi nájdete na tomto odkaze.

9.5
Odporúčam

Váha Mivardi New Dynasty

Doporučujem, každému rybárovi čo rozmýšľa nad kúpou váhy pomer cena/výkon.

Plusy

  • vyklápacie madlá na uchytenie váhy v ruke
  • vodeodolnosť
  • spoľahlivosť
  • pomer cena/výkon

Mínusy

  • automatické vypnutie by som dal na dve minúty
  • 4 malé skrutky na kryte batérie
OVERENÝ TESTER A PRODUKTOVÝ ŠPECIALISTA E-SHOPU RYBARSKE.SK
Produktový špecialista na kaprárinu a najžiadanejšie produkty na trhu s dokonalými fotografiami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Scroll to top